Mateřské školy sportovaly s FC 7. 6. 2012

FC Hradec Králové ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové uspořádal pro hradecké mateřské školy opět po roce sportovní dopoledne. 

Na Všesportovním stadionu se sešlo více jak 300 dětí z 12 mateřských škol, pro které organizátoři akce ing.P.Vohralík a S.Suchá připravili dvě akce.
Jednalo se o 2. ročník fotbalového turnajeo přeborníka MŠ a sportovní soutěže,v kterých si děti vyzkoušely svoje dovednosti ve čtyřech sportovních disciplínách, a to překážkové dráze s míčem, jízdě na koloběžce, podávání míče a v házení tenisáků do obruče.

 DSC 1412

Do fotbalového turnaje se přihlásilo již 10 mateřských škol, které v 24 utkáních plných nasazení, bojovnosti a nadšení ze vstřelených branek,předváděli přítomným divákům, co s fotbalovým míčem dovedou. Po odehrání základních skupin se nakonec do finále turnaje probojovala družstva MŠ Lužická a MŠ Klíček Urxova. Z celkového prvenství se letos radovala MŠ Klíček, která zvítězila 2-0. Na třetím místě se umístil loňský vítěz MŠ M. Horákové, která v boji o bronz porazila MŠ Čtyřlístek-Švendova 3-0. Na pátém místě po výhře 1-0 skončila MŠ Věkoše před. MŠ Třebechovická.

Do sportovních soutěží se přihlásilo 11 mateřských škol. Stanovené disciplíny nakonec nejlépe zvládla MŠ Lužická, která zvítězila před MŠ Kampánova,MŠ Věkoše,MŠ Čtyřlístek – Švendova aMŠ Kamarád – Hrubínova. Všechna soutěžní klání se konala za značné podpory přihlížejících, mezi nimiž opět
nechyběli oblíbené mažoretky.

Nad pořádáním sportovního dopoledne převzala patronát náměstkyně primátora města ing.A.Maclová, která také s členem rady města Mgr.V.Springrem a ředitelem klubu FC Hradec Králové ing.R.Juklem předala velmi pěkné ceny všem soutěžícím družstvům. O dary a dárky dětem se podělili firmy Gastroservis Ivan Kavan, JAKO, Rádio Magic a VZP. Na děti tak čekaly poháry, diplomy, medaile, míče, sportovní nářadí a celá řada překrásných hraček pro vybavení zúčastněných mateřských škol.
Odměnou všem tak byly rozzářené oči spokojených dětí při závěrečném vyhlašování. Můžeme říci, že se akce opět více než vydařila a všichni účastníci
se ještě před jejím ukončením začali těšit na příští rok. Škoda jen, že některé mateřské školy tuto velmi pěknou akci zatím ignorují a neumožní „svým“ dětem zasoutěžit si s kamarády z ostatních mateřských škol.

Celkové pořadí fotbalového turnaje:

 1.  MŠ Klíček – Urxova
 2.  MŠ Lužická
 3.  MŠ M. Horákové
 4.  MŠ Čtyřlístek – Švendova
 5.  MŠ Věkoše
 6.  MŠ Třebechovická
 7.  MŠ Kamarád – Veverkkova
 8.  MŠ Kamarád – Hrubínova
 9.  MŠ Svobodné Dvory
 10. MŠ Čtyřlístek – Kotěrova

Celkové pořadí soutěží:

 1.  MŠ Lužická
 2.  MŠ Kampánova
 3.  MŠ Věkoše
 4.  MŠ Čtyřlístek – Švendova
 5.  MŠ Kamarád – Hrubínova
 6.  MŠ Klíček
 7.  MŠ Pohádka
 8.  MŠ M. Horákové
 9.  MŠ Slavíčkova
 10. MŠ Čtyřlístek -Kotěrova
 11. MŠ Kamarád - Veverkova

DSC 1409

Naši partneři

adidas
jako