O vítězi v „Turnaji pojišťovny Kooperativa“ rozhodly až pokutové kopy

Fotbalová školička FC HK při ZŠ M. Horákové uspořádala v sobotu 28.3.2015 v hale ZŠ Kukleny již 5. ročník metodického halového turnaje pro nejmladší adepty fotbalu.

Dlouhodobým partnerem tohoto projektu je Kooperativa pojišťovna, a.s.

 Opět se tak v Kuklenské hale početnému diváckému publiku představilo devět družstev s více jak 80 dětmi ročníků 2008-2009.

Zvláštností tohoto turnaje, který je určen úplným fotbalovým začátečníkům, je zejména to, že se trenéři během hry pohybují volně po hřišti a radami se snaží usměrňovat činnost jednotlivých hráčů, neboť pro valnou většinu z nich se jedná o jejich první halový turnaj i o jejich první kontakt s takto velkou halou.  

Po loňských zkušenostech jsme zopakovali vyzkoušený herní systém, při kterém jsou družstva nejprve rozdělena do tří základních skupin. Po jejich odehrání jsou sestaveny nové tři skupiny, kam se již jednotlivá družstva kvalifikovala na základě své současné výkonnosti. Proto zejména druhá část turnaje je charakterizována velkou vyrovnaností a dá se říci, že tak všichni účastníci turnaje zde zažijí radost z vítězství nebo alespoň získaného bodu.  

Ve finálové skupině se sešli všichni tři favorité, tj. Černilov A, Stěžery a Slávie HK, kteří měli i věkově nejstarší hráčské kádry. O vítězi 5. ročníku musel nakonec rozhodnout penaltový rozstřel mezi Černilovem a Stěžerami, ve kterém byli úspěšnější hráči i Černilova.

Fotbalovou školičku opět reprezentovala dvě družstva, a i když jsme se neprobojovali do finálové skupiny, tak kluci rozhodně nezklamali. V tabulce skupiny o celkové 4.-6. místo jsme obsadili 4. a 6. příčku.  Ke zdařilému průběhu turnaje přispěla i velmi dobrá spolupráce mezi pořadateli a trenéry jednotlivých zúčastněných družstev při průběhu celého turnaje.  

Při závěrečném vyhlášení družstva obdržela diplomy, tašky plné sladkostí s různými drobnostmi a nejlepší kolektivy si odnesly poháry a medaile. Vyhodnoceni byli i dva nejlepší hráči z každého družstva, kteří si z turnaje odnesli věcné ceny. 

 DSC0471 

Sestavy družstev Fotbalové školičky:

Červeno-bílé družstvo:

Kubeš Štěpán, Zadrobílek Jan, Fedenciuc Timur, Gloser Martin, Závora Lukáš, Macek Lukáš, Daněk Kristián, Sedláček Martin, Raim Ladislav

Žluto-černé družstvo:

Mottl Tobiáš, Fejglová Barbora, Václavíček Martin, Teichman Daniel, Wenke Eduard, Jarkovský Milan, Hýsek Vladimír, Lang Nikolas, Darmovzal Samuel  

Celkové pořadí 5.ročníku Turnaje pojišťovny Kooperativa:

1/ FK ČERNILOV A

2/ TJ SOKOL STĚŽERY

3/ FC SLÁVIE HRADEC KRÁLOVÉ

4/ FŠ FC HK – červeno-bílé družstvo

5/ TJ SOKOL LHOTA POD LIBČANY

6/ FŠ FC HK – žluto-modré družstvo

7/ FK ČERNILOV B

8/ FC NOVÝ HRADEC KRÁLOVÉ

9/ FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ

 DSC0375               

Nejlepší hráči turnaje:

 FK Černilov A: Turek Pavel, Täubner Aleš

Sokol Stěžery:   Lounek David, Zoubek Šimon

Slávie HK:            Spejchal Martin, Žák Pavel

FŠ FC HK č-b:     Sedláček Martin, Gloser Martin

Lhota p/L.:          Císař Jakub, Tlučhoř Jiří

FŠ FC HK ž-m:    Fejglová Barbora, Wenke Eduard

FK Černilov B:    Hojný Václav, Matlák Kryštof

Nový HK:             Beneda Vojtěch, Kryštof Ludvík

Olympia HK:       Lesák Michal, Bittner Marek 

Poděkování za velmi vydařené sportovní dopoledne patří vedle pořadatelů i všem hráčům, trenérům a početnému fandícímu publiku, ale zejména pojišťovně Kooperativa, a.s., která od začátku tento turnaj podporuje a umožňuje tak mnoha začínajícím fotbalistům prožít svůj první "opravdový" halový turnaj. 

 DSC0454

Naši partneři

adidas
jako