Ani na „Metodickém turnaji“, hraném tradičně v hale ZŠ Kukleny pod záštitou Kooperativa pojišťovny, a.s., se děti z Fotbalové školičky neztratily

V sobotu 23. 3. 2019 jsme uspořádali již 9. ročník „Metodického halového turnaje“ pro nejmladší adepty fotbalu.

Dlouhodobým partnerem tohoto projektu je Kooperativa pojišťovna, a.s., za což ji patří dík všech malých začínajících fotbalistů.


V kuklenské hale se početnému diváckému publiku představilo opět devět družstev, tj. 90 dětí narozených v letech 2012 - 2014.

DSC 0008
Letošního ročníku se tak zúčastnili začínající fotbalisté z těchto klubů: FC Slávia Hradec Králové, FC Nový Hradec Králové, FK Vysoká nad Labem, TJ Sokol Stěžery, TJ Sokol Malšova Lhota, souklubí FK Kratonohy/SK Roudnice, TJ Sokol Třebeš a 2 družstva z Fotbalové školičky FC Hradec Králové – ročník 2013, do kterých nám do branky přišli pomoci naší loňští absolventi, tj. hráči r. 2012 z FC HK Jakub Lindr a Albert Řehůek.

Zvláštností tohoto turnaje, který je určen úplným fotbalovým začátečníkům, je zejména to, že se trenéři během hry pohybují volně po hřišti a radami se snaží usměrňovat činnost jednotlivých hráčů, neboť pro valnou většinu z nich se jedná o jejich první halový turnaj i o jejich první kontakt s takto velkou halou. Tomu odpovídá i systém turnaje, když po odehrání základních skupin jsou celky rozdělený do zlaté, stříbrné a bronzové skupiny, což znamená, že nikdo si domů neodnese diplom s horším umístěním, jak s 3. místem. K tomu každý hráč dostává zlatou medaili a pěknou věcnou cenu (letos Pexeso) a nechyběly ani tašky se sladkostmi a ovocem.
Škoda jen, že v Kooperativě dlouhodobě nemají vhodné drobné předměty pro tuto věkovou kategorii, a tak nám zde opět vypomohly věci ze ZPMVČR.

Hráči ze školičky ani nyní nezklamali. Jedno družstvo se probojovalo do zlaté skupiny, a to druhé do skupiny stříbrné, když v základní skupině mělo o branku horší skóre jak pozdější vítěz celého turnaje ze Stěžer.

DSC 0067

Sestavy družstev Fotbalové školičky:

Černo-bílé družstvo: ročník 2013-4 - Benadík Lukáš, Gabera Jakub, Klaban Jakub, Mlejnek Michal. Pěnkava Šimon, Řehůřek Albert (2012), Šimek Jan, Trenz Theodor a Zeman Matěj (2014).

Zelené družstvo: ročník 2013-4 - Dvořák Patrik (2014), Hochmann Krištof, Jackulák Josef, Kudr Michal, Lindr Jakub (2012), Mařas Samuel (2014), Maňásek Filip, Matuška Filip, Ornst Tobiáš a Petras Martin

DSC 0236

Výsledky našich družstev v základních skupinách:
FŠ černo-bílá:            FC Slávia HK 6-0, FC Nový Hradec Králové 2-0
FŠ zelená:                 FK Vysoká n/L 4-0, Sokol Stěžery 0-0

Výsledky našich družstev ve finálových skupinách:
FŠ černo-bílá:            Sokol Malšova Lhota 4-1, Sokol Stěžery 1-2
FŠ zelená:                 FC Nový Hradec Králové 1-1, Sokol Třebeš 1-0

DSC 0389

Celkové pořadí 9. ročníku Turnaje pojišťovny Kooperativa:

ZLATÁ SKUPINA:
1/ TJ SOKOL STĚŽERY
2/ FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA FC HK – černo-bílé družstvo
3/ TJ SOKOL MALŠOVA LHOTA

STŘÍBRNÁ SKUPINA:
1/ FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA FC HK – zelené družstvo
2/ FC NOVÝ HRADEC KRÁLOVÉ
3/ TJ Sokol Třebeš

BRONZOVÁ SKUPINA:
7/ FC SLÁVIA HRADEC KRÁLOVÉ
8/ FK VYSOKÁ NAD LABEM
9/ FK Kratonohy/ SK Roudnice

Naše branky vstřelili:

9      Řehůřek Albert
3      Lindr Jakub, Pěnkava Šimon
1      Gabera Jakub, Hochmann Kryštof, Kudr Michal a Ornst Tobiáš

DSC 0396

Naši partneři

adidas
jako