Dětská radost při „Pohybových hrách“ mateřských škol ovládla Háječek.


Po několika odloženích vlivem koronaviru uspořádala Fotbalová školička FC HK ve spolupráci s FC HK ve čtvrtek 24.9.2020 již 3. ročník „Pohybových her“ pro děti z hradeckých MŠ.

foto č. 1 DSC 0519

Záštitu nad touto akcí převzaly Statutární město Hradec Králové, Elektrárny Opatovice a ZPMVČR.

Přes řadu omluvenek si přišlo za krásného počasí zasportovat více jak 60 děti narozených v roce 2015 a ml., kteří reprezentovali 3 mateřské školy, a to: MŠ Kamarád Veverkova, MŠ Kamarád Hrubínova a zejména MŠ Štefcova, za což je třeba jim velmi poděkovat.

foto č. 2 DSC 0483

Chlapci a děvčata soutěžili v 8 disciplínách, které pro ně připravili trenéři hradeckého klubu. Za asistence mladých fotbalistů hradeckého klubu děti ukázaly nejenom soutěžního ducha, ale i radost z pohybu a případného vítězství. Nutno podotknout, že nás letos většina dětí těchto mateřských škol, a to nejen ty co již chodí do Fotbalové školičky FC HK, překvapily svojí pohybovou úrovní. Bylo vidět, že se právě v těchto MŠ pohybovým dovednostem děti náležitě věnují. Možná i to by důvod jejich účasti na této akci. Je jen škoda, že si pro tento náhradní termín nenašlo volno opět více školek.

foto č. 3 DSC 0546

Na závěr sportovního odpoledne všichni účastníci obdrželi za své výkony zlaté medaile se znakem Fotbalové školičky FC HK, tašky se sladkostmi a ovocem.

Odměnou pro pořadatele bylo nadšení sportujících dětí při plnění jednotlivých disciplín, jejich spokojenost a radost z dosahovaných výkonů.

foto č. 4 P1000667

Zároveň jsme všechny chlapce a děvčata, kteří mají rádi pohyb, pozvali na trénink s dětmi z Fotbalové školičky FC HK na malšovickém stadionu „Pod lízátky“. I přes řadu zájemců bude záležet především na možnostech a ochotě rodičů, zda nás děti navštíví.
Doufáme, že jsme všem zúčastněným dětem ukázali, že je lepší a zdravější pohyb na hřišti a v přírodě, než vysedávání u počítačů a tabletů, a že se s nimi budeme vídat na nejrůznějších sportovištích i nadále.

foto č. 6 P1000679

foto č. 5 DSC 0585

Naši partneři

adidas
jako