Po dvouletém koronavirovém přerušení jsme uspořádali v hale ZŠ Kukleny 10. ročník „Metodického turnaje“ pro mini-přípravky

V sobotu 26. 3. 2022 se na 10. ročníku „Metodického turnaje“ v hale ZŠ Kukleny sešlo 80 dětí z devíti fotbalových klubů, aby po dvouleté přestávce zaviněné koronavirovou přestávkou předvedly početné rodičovské návštěvě, co už se z fotbalové abecedy naučily.

Dlouhodobým partnerem tohoto projektu, který pořádá Fotbalová školička FC HK, je Kooperativa pojišťovna, a.s., za což ji patří dík všech malých začínajících fotbalistů.
Vedle 63 chlapců jsme na letošním ročníku mohli vidět i 17 děvčat. Hráči narozeni v roce 2015 a mladší, děvčata i o rok starší, representovali tyto kluby: SK Třebechovice, FK Vysoká nad Labem, TJ Sokol Třebeš, TJ Sokol Malšova Lhota, FK Chlumec nad Cidlinou, Jiskra Prasek, FC Hradec Králové dívky, SK Bystřian Kunčice a pořádající Fotbalová školička FC Hradec Králové.

1

Zvláštností tohoto turnaje, který je určen úplným fotbalovým začátečníkům, je zejména to, že se trenéři během hry pohybují volně po hřišti a radami se snaží usměrňovat činnost jednotlivých hráčů, neboť pro valnou většinu z nich se jedná o jejich první halový turnaj i o jejich první kontakt s takto velkou halou. Tomu odpovídá i systém turnaje, když po odehrání základních skupin jsou celky rozdělený do zlaté, stříbrné a bronzové skupiny, což znamená, že nikdo neskončí hůře jak s 3. místem. Po turnaji každý hráč dostává zlatou medaili, ti nejšikovnější věcnou cenu. Samozřejmostí jsou i tašky se sladkostmi a ovocem.
Po 18 odehraných utkáních se celkovým vítězem 10. ročníku se stalo družstvo FK Chlumec před FK Vysokou a Sokolem Třebeš.

Hráčům ze školičky se tenkráte nedařilo tak, jako v předchozích ročnících. A nemůže nás omluvit ani to, že jsme se zúčastnili opět s věkově nejmladším družstvem. Turnaj nám tak názorně ukázal, na čem musíme se všemi hráči zapracovat, aby moli v září přejít do nejmladší přípravky Fotbalové akademie FC Hradec Králové. A musíme si bohužel říci, že u některých toho není zrovna málo.

2

Sestava Fotbalové školičky:
Benda Václav, Feko Martin (2015), Kudrna Tomáš, Machala Alex, Malý Matěj, Malý Patrik, Matějka Marek, Pařízek Radim (2015), Saifrt Oliver, Stoklasa Michal, Škarytka Dominik, Špidlen Adam a Šubrt Sebastián (2015)

Výsledky našeho družstva:
- Sokol Třebeš                 2-3
- Sokol Malšova Lhota   0-0
- SK Třebechovice           1-1
- Jiskra Prasek                  1-0

3

Naše branky vstřelili:
2 branky      Kudrna Tomáš
1 branka        Feko Martin (2015), Machala Alex a Matějka Marek

5

Nejlepší hráči v jednotlivých družstvech:
FK Chlumec n/C. – Zelinka Kryštof, Jankovský Ondřej
FK Vysoká n/L. – Ročák Jan, Kotík Antonín
Sokol Třebeš – Brixi Štěpán (2016), Melichárek Filip (2016)
SK Třebechovice – Sláma Šimon (2016), druhý hráč nebyl trenérem vybrán ???
Fotbalová školička FC HK – Machala Alex (2016), Kudrna Tomáš (2016)
Jiskra Prasek – Kohout Tomáš, Klóz Tobiáš
Sokol Malšova Lhota – Balda Christián (2016), Antoš Lukáš
SK Bystřian Kunčice – Petr Mikuláš (2016), Vyčítal Jáchym
FC Hradec Králové dívky – Petráčková Žofie, Kučerová Nela

4

Celkové pořadí 10. ročníku Turnaje pojišťovny Kooperativa:

ZLATÁ SKUPINA:
1/ FK Chlumec nad Cidlinou
2/ FK Vysoká nad Labem
3/ TJ Sokol Třebeš

6

STŘÍBRNÁ SKUPINA:
1/ SK Třebechovice
2/ Fotbalová školička FC HRADEC KRÁLOVÉ
3/ Jiskra Prasek

7

BRONZOVÁ SKUPINA:
7/ TJ Sokol Malšova Lhota
8/ SK Bystřian Kunčice
9/ FC Hradec Králové dívky

8

Naši partneři

adidas
jako