Další ročník „Memoriálu Josefa Součka“ mám přinesl šest těžkých utkání se staršími soupeři

Po dvouleté přestávce se na Háječku uskutečnil 6. ročník Memoriálu Josefa Součka, který pro hráče z mini-přípravek pořádá OFS Hradec Králové ve spolupráci s Fotbalovou školičkou FC Hradec Králové a FC HK.


Nakonec, po několika odhlášeních dorazilo ráno v sobotu 18.6. 11 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Až na několik málo výjimek všechna ostatní družstva tvořili hráči narozeni v roce 2015
Na školičku čekala družstva FC HK bílá, FC Slávia HK červená, TJ Sokol Třebeš - skřítci, TJ Sokol Stěžery modrá a TJ Sokol Malšova Lhota.
Hned v úvodním utkání nás čekal nejtěžší soupeř, kterým byli naši předchozí absolventi, hrající nyní v nejmladší přípravce FC HK. Kluci překvapili a do poločasu drželi se staršími kamarády, i díky výbornému výkonu Máry v brance, zaslouženě krok. Bohužel několik zbytečných chyb a soupeřova důslednost i důraz ve druhém poločase znamenala očekávaný výsledek. Dobrý výkon nám vydržel i do dalšího utkání, v kterém jsme zaslouženě přehráli hradeckou Slávii. Zlom přišel v následujících dvou utkáních, kdy jsme překvapivě, ale zaslouženě prohráli s Třebší a jen remízovali se Sokolem Stěžery.

1
Vývoj ve skupině znamenal, že výsledek posledního zápasu, s tradičním soupeřem Malšovou Lhotou, nás mohl posunout do boje o celkové třetí místo anebo naopak do utkání o ty nejnižší příčky.
Kluci zabojovali, vyhráli a tak nás čekal druhý tým další skupiny FC Slávia HK modrá.
Chtěli jsme i v posledním utkání překvapit, ale soupeř na nás nastoupil až s přehnaným důrazem a tvrdostí. Po jeho několika velmi nevybíravých a zcela zbytečných faulech znamenající naši ztrátu odvahy a po hrubých chybách zoufalého rozhodčího skončilo utkání jasnou výhrou staršího soupeře.
Celkově ale musíme kluky za jejich snahu a výkon pochválit. Musíme ocenit, že i při tak velkém vedru se snažili podat co nejlepší výkon a nedat staršímu soupeři nic zadarmo.

 2

FŠ reprezentovali tito hráči:
Feko Martin (2015), Kudrna Tomáš, Machala Alex, Matějka Marek, Novotný Matyáš, Saifrt Oliver, Pařízek Radim (2015), Šimerda Jiří a Škarytka Dominik

Výsledky našich družstev:
FC Hradec Králové bílá           1 – 7    branka: Machala
Slávia HK červená                   5 – 3    branky: Machala 4, Saifrt
Třebeš Skřítci                            1 – 2    branka: Machala
Stěžery modrá                          1 – 1    branka: Machala
Malšova Lhota                          2 – 1    branky: Machala 2
Slávia HK modrá                      0 – 5

Střelci Fotbalové školičky:
9 branek Machala Alex
1 branka Saifrt Oliver

3

Závěr:
Všichni hráči si domů odvezli medaile a sladkosti, nejlepší tři celky pěkné poháry. Svoje postavení potvrdili minulí absolventi školičky, když se ve finále utkala obě družstva hradeckého FC, která od začátku turnaje zatěžovala konta soupeřů značnými příděly.
Hráči z Fotbalové školičky rozhodně nezklamali. Věkově starší soupeři nás sice díky svému fyzickému fondu někdy přehráli, ale pro nás nebyl ani tak důležitý výsledek, ale to, že se naši hráči snažili pracovat s míčem, zakončovat akce střelbou, příkladně bojovat a neuhýbat před vyspělejšími protivníky.
Mezi 11 účastníky obsadila školička velmi pěkné 4. místo.

4

Naši partneři

adidas
jako