Změna formátu jarní soutěže OFS HK na 3+0 se vyplatila

Letošní jarní soutěž OFS HK pro nejmenší fotbalisty se hrála od dubna do června nově ve formátu 3+0 a byla určen pro chlapce narozené v roce 2016 a mladší a děvčata narozená v r. 2015 a mladší.

Protože jsme chtěli, aby si zahrálo co nejvíce našich hráčů, přihlásili jsme rovnou tři družstva. Čekalo na nás tak pět turnajů, z nichž jsme odehráli čtyři doma na Miladě a jeden na Novém Hradci.

DSC 0039
Mezi naše soupeře patřili malí fotbalisté z Černilova, Nepolis, Urbanic, Nového Hradce, Skřivan, Vysoké n/L., Malšovy Lhoty, Roudnice, Třebše a děvčata z FC HK.

JS 2
Bylo dobré, že se nám do jednotlivých utkání dařilo zapojovat velké množství hráčů školičky. S přibývajícími utkáními bylo vidět, že ztrácejí ostych před většími protihráči a stále více se jich zapojovalo mezi úspěšné střelce. Přitom je nutno hráče pochválit, že se snažili s větším, či menším úspěchem zapojovat do hry prvky z tréninků, jako je práce s míčem, důraz a snaha o rychlý přechod po získání míče.

JS 3
Sehráli jsme celkem 48 utkání, v nichž jsme vstřelili 273 branek (průměr na utkání 5,7 branky).

DSC 0227
Mezi úspěšné střelce se zapsalo 20 hráčů, když naše branky stříleli:
43 branek        Maňásek David
41 branek          Tuschl Max
34 branek          Prekpaljaj Dominik
32 branek          Kural Adam
27 branek          Šipoš David
26 branek          Feko Roman
19 branek          Slanina Alfréd
15 branek          Vít Adam
  5 branek          Laš Jakub, Švéda Ondřej
  4 branky          Černý Mikuláš
  3 branky          Berger David, Veselý Milan
  2 branky          Matějka Jan, Sedláček Adam
   1 branka          Ďurčo Lukáš, Kudraň Alexander, Jasevič Viktor, Mach Filip a Vít Maxim

DSC 0169

Změna formátu soutěže pro nás znamenala spíše řadu pozitiv a spolu s tréninky značně přispěla ke zlepšení hry mnoha našich hráčů, zejména v oblasti práce s míčem a ztráty ostychu před staršími, většími, ale ne vždy šikovnějšími hráči. Význam měl i nárůst počtu utkání, s tím související narůst odehraných minut a v neposlední řadě i vyšší intenzita hry a soubojů, vyvolaná menšími rozměry hřiště.

 DSC 0153

Naši partneři

adidas
jako