Pohár za vítězství v 11. ročníku „Metodického turnaje“ si odnesli malí fotbalisté SK Třebechovice

Jako už tradičně jsme halovou sezónu zakončili uspořádáním „Metodického turnaje“ v hale ZŠ Kukleny. Ten se konal 25.3.2023.


Dlouhodobým partnerem tohoto projektu je Kooperativa pojišťovna, a.s., za což ji patří dík všech malých začínajících fotbalistů.

K1
I letos více jak 70 chlapců a děvčat předvedlo svým nejbližším, co už se z fotbalové abecedy naučili. .

Kluci narozeni v roce 2016 a mladší a děvčata i o rok starší, representovali tyto kluby: SK Třebechovice, FK Vysoká nad Labem, TJ Sokol Třebeš, TJ Sokol Malšova Lhota, SK Roudnice, TJ Sokol Malšovice, TJ Sokol Stěžery a pořádající Fotbalovou školičku FC Hradec Králové.

K2
Zvláštností tohoto turnaje, který je určen úplným fotbalovým začátečníkům, je zejména to, že se trenéři během hry pohybují volně po hřišti a radami se snaží usměrňovat činnost jednotlivých hráčů, neboť pro valnou většinu z nich se jedná o jejich první halový turnaj i o jejich první kontakt s takto velkou halou. Tomu odpovídá i systém turnaje, když po odehrání základních skupin jsou celky rozdělený do zlaté, stříbrné a bronzové skupiny, což znamená, že nikdo neskončí hůře jak s 3. místem. Z turnaje si každý hráč odnesl zlatou medaili a dva nejšikovnější z každého družstva věcnou cenu. Samozřejmostí jsou i tašky se sladkostmi a drobnými předměty, ke kterým letos přibyl i plakát ligových fotbalistů FC Hradec Králové.

K3
Po 18 odehraných utkáních se dalším vítězem 11. ročníku stalo družstvo Třebechovic, které v posledním utkání po velkém obratu porazilo celkově druhé Stěžery 3-2.
Fotbalovou školičku reprezentovali hráči ročníku 2017. V brankách nám opět pomáhali dva z našich, o rok starších odchovanců, hrajících už dnes za nejmladší přípravku FC HK.
I když se kluci snažili hrát co nejvíce s míčem, chybělo nám bohužel v řadě případů ke vstřelení potřebné branky i větší štěstí nebo schopnost prosadit se silově nebo rychlostně proti starším protihráčům.

K4

Fotbalovou školičku reprezentovali:
Červené družstvo: Berger David, Laš Jakub, Mach Filip, Machala Alex (2016), Prekpaljaj Dominik, Šipoš David a Vít Maxim
Modré družstvo:     Ďurčo Lukáš, Feko Roman, Jirásek Adam (2016), Kudraň Alexandr, Maňásek David, Slanina Alfréd a Vít Adam

K5

Výsledky družstev FŠ:
Červené družstvo: TJ Sokol Stěžery 2-3, SK Roudnice 5-0, FŠ modrá 0-0 a TJ Sokol Třebeš 1-1
Modré družstvo:     FK Vysoká 1-1, TJ Sokol Malšovice 0-1, TJ Sokol Třebeš 0-1 a FŠ červená 0-0 

K6

Střelci branek FŠ:
3 branky          Prekpaljaj Dominik., Šipoš David
1 branka             Feko Roman, Laš Jakub, Vít Maxim 

K8

Celkové pořadí 11. ročníku Turnaje pojišťovny Kooperativa:

ZLATÁ SKUPINA:
1/ SK Třebechovice
2/ TJ Sokol Stěžery
3/ TJ Sokol Malšovice

K7

STŘÍBRNÁ SKUPINA:
1/ TJ Sokol Třebeš
2/ Fotbalová školička FC HRADEC KRÁLOVÉ červená
3/ Fotbalová školička FC HRADEC KRÁLOVÉ modrá

K9

BRONZOVÁ SKUPINA:
7/ TJ Sokol Malšova Lhota
8/ FK Vysoká nad Labem
9/ SK Roudnice

Naši partneři

adidas
jako