Memoriál Milady Horákové 26.6.2010

V sobotu 26.6.2010 se na školním hřišti ZŠ Milady Horákové uskutečnil již 6. ročník Memoriálu Milady Horákové. Jedná se o fotbalový turnaj, který vedení ZŠ M. Horákové pořádá pravidelně v termínu, kdy si připomínáme smutné výročí popravy Milady Horákové komunistickým režimem.

logoLetos, kdy již uběhlo 60 let od této smutné události, byl Memoriál Milady Horákové symbolicky věnován té nejmladší fotbalové generaci, a to dětem z Fotbalové školičky, která působí právě při ZŠ Milady Horákové. Tuto skutečnost připomněl ve svém úvodním slovu i ředitel ZŠ M. Horákové PaedDr. M. Kudyvejs.

A tak se, na ne zrovna kvalitním umělohmotném povrchu školního hřiště, představilo 5 družstev předškoláků z tohoto školního kroužku, které do potřebné šestky doplnily děti ze Sokola Roudnice, tj. z klubu, s nímž navázala „školička" velmi dobré vztahy.

Početnému publiku, tvořenému z rodinných příslušníků, kteří byli zvědavi na výkony svých ratolestí, se během sobotního dopoledne v 9 zápasech představilo 36 dětí narozených v letech 2003-2006.

S ohledem na věk hráčů byly k vidění nejenom pěkné fotbalové okamžiky, ale i chvíle, kdy zájem o hru zcela zastínilo prolétající letadlo nebo jiná zajímavá věc z blízkého okolí.

V turnaji, kde vůbec nešlo o to, kdo bude nejlepší a kdo vyhraje, ale v souladu s odkazem Milady Horákové, o sehrání všech utkání v přátelském duchu, který přinese radost ze hry jak dětem, tak divákům, zvítězilo družstvo A ročníku 2004, které ve finále přehrálo svoje kolegy z B družstva překvapivě vysoko 7-1. Na dalších místech se umístila družstva r. 2003, Sokola Roudnice a obě družstva ročníku 2005.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Truhlář Filip a střeleckou soutěž vyhráli se společným ziskem 5 branek Pospíšil David a Novotný David. Na závěr turnaje obdržela všechna družstva i nejlepší jednotlivci od ředitele ZŠ M. Horákové tašky plné sladkých dobrot a pěkných věcných cen, na které přispěl Magistrát města.

Vedle radosti ze hry čekalo na účastníky a návštěvníky turnaje i další příjemné překvapení, neboť maminky pro ně napekly, a v průběhu celého turnaje průběžně doplňovaly, ke konzumaci mnoho nejrůznějších dobrot, za což je nutno jim moc poděkovat.

Na závěr turnaje ještě meloun a potom vzhůru na zasloužené fotbalové prázdniny.

IMG 3591

Naši partneři

adidas
jako