Aktuality

Zde naleznete nejnovější a nejdůležitější informace o činnosti Fotbalové školičky FC Hradec Králové při ZŠ Milady Horákové pro nejbližší období.

Prosíme Vás o průběžné sledování těchto informací a maximálně vstřícnou reakci na prosby, potřeby a sdělení vedení Fotbalové školičky. 

"DĚTI JSOU 20% NAŠÍ POPULACE, JSOU ALE 100% NAŠÍ BUDOUCNOSTI".

Informace pro rodiče

 Informace pro všechny děti a rodiče z Fotbalové školičky FC HK

VÝZNAMNÁ UDÁLOST PRO FC HRADEC KRÁLOVÉ

V tomto týdnu odsouhlasil Výkonný výbor FAČR záměr rozšířit počet Regionálních fotbalových akademií z osmi na devět. A právě ta devátá Regionální akademie bude zřízena v Hradci Králové.

Znamená to, že bychom měli v září ukončit pětiletý přípravný proces, který bude mít opravdu velký přínos pro výchovu mladých fotbalistů v celém kraji. Jedná se o velké ocenění dosavadní dlouholeté práce s mládeží v klubu FC HK. Vedle klubové akademie FC HK, určené pro ročníky U7-U19, bude fungování té Regionální, která je zaměřena speciálně pro ročníky U14 a U15, znamenat, že budeme moci pro hráče zabezpečit vyšší počet trenérů, fyzioterapeutů, psychologů, lepší kapacitu lékařských služeb i stravovací režim. Půjde o výrazné zprofesionalizování práce při výchově mladých fotbalistů, které je v dnešní době pro jejich vývoj nevyhnutelné a kterého budou moci v budoucnu využít i současní absolventi Fotbalové školičky.

Ahoj, včera, tj. 28.2.,2021, jsem všem dětem a rodičům z FŠ FC HK poslal do mailu informaci k situaci vyvolané přijetím současných protivirových opatřeních. Prosím Vás, o jeho přečtení a i případnou vzájemnou informovanost směrem k ostatním členům FŠ FC HK s nimiž jste v kontaktu. Děkuji, pozdravujte děti a ještě vydržme. 😁⚽😜

DALŠÍ CVIČENÍ PRO FOTBALOVOU ŠKOLIČKU VŽDY V PONDĚLI A ČTVRTEK NA NAŠEM FACEBOOKU

Ahoj, jak jsem Vám minule psal mailem, budu postupně posílat hráčům Fotbalové školičky některá cvičení, která pro ně připravil šéftrenér přípravek Fotbalové akademie FC HK Mirza Rahimič, což je trenér, který zároveň přebírá absolventy po ukončení FŠ při jejich zařazení do nejmladší přípravky Fotbalové akademie FC HK. 

Dnes začínáme, a tak sledujte facebook Fotbalové školičky, na který se můžete dostat i z tohoto našeho webu. A aby Vám nic neuteklo, nezpomeňte se zařaďit na facebooku mezi přátelé naší Fotbalové školičky. Tak se zatím mějte, sportujte a snad brzo na shledanou Protože dnes začínáme, posílám Vám první cvičení i mailem. Ta další již nejdete jen na našem facebooku. 
 

CO NÁS BUDE ČEKAT, AŽ NÁS KORAVIRUS OPĚT PUSTÍ K TRÉNOVÁNÍ?

Věřím, že se co nejdříve budeme moci vrátit do tělocvičen a pomalu začít dohánět vznikly tréninkový výpadek.

TRÉNINKY: budeme se řídit pravidly stanoveným pro danou situaci, při snaze co nejlépe řešit případnou účast rodičů u nejmladších ročníků na našich trénincích. Nájemní smlouvu pro následné období máme se školou odsouhlasenou. Čekáme jen na situaci, která nám umožní opětovné trénování. I nadále platí, že případnou neúčast na trénincích, v dělení na nemoc a ostatní, mi hlaste na MB (603318713) nebo mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

V případě, že by nás koronavirus vůbec nepustil do tělocvičen, začali bychom od 16,00 hod. trénovat venku, jakmile nám to situace umožní.

SOUTĚŽ O POHÁRY A CENY: i přes vzniklou situaci budeme i letos v obou skupinách soutěžit o poháry a věcné ceny. Bodovat se bude docházka, omluvená nemoc, chování a aktivita i šikovnosti na trénincích, účasti na turnajích a počet vstřelených branek při nich

HALOVÉ TURNAJE FŠ: bohužel nám prozatím nebylo umožněno uspořádat na Miladě žádný z 5 plánovaných víkendových halových turnajů, ale stále plánujeme s tím, že bychom se pokusili, i přes časovou náročnost, jich po návratu do tělocvičen co nejvíce odehrát.

POLOLETNÍ PŘÍSPĚVKY: vzhledem k tomu, že jsme v tomto pololetí mohli z plánovaných 5 měsíců odtrénovat pouze 1,5 měsíce, zohledníme úhradu pololetních příspěvků za září – leden, u těch co uhradili celý příspěvek, při výši platby v tomto pololetí. Navíc, stejně jako v minulé „koronavirové“ sezóně bychom chtěli tréninky opět protáhnout i do července, aby hráči byli co nejlépe připraveni na přechod do vyšší kategorie.    

NÁBORY NOVÝCH HRÁČŮ: věříme, že se Vám ve školičce líbí a že budete všichni po znovuotevření pokračovat. Pro doplnění družstev Lvíčat i Rarášků uspořádáme doplňkový nábor pro ročníky 2015 – 2017,( popř i pro r. 2018, starší 3 let)

 
VÁŽENÍ RODÍČE, PŘÁTELÉ A PŘÍZNIVCI FŠ, KLUCI A VIKTORKO, 
ZA SEBE, OSTATNÍ TRENÉRY I ZA CELOU FOTBALOVOU ŠKOLIČKU FC HRADEC KRÁLOVÉ PŘI ZŠ MILADY HORÁKOVÉ 
VÁM Z CELÉHO SRDCE PŘEJI RADOSTNÉ A SPOKOJENÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ I HODNĚ ŠTĚSTÍ, LÁSKY, ŽIVOTNÍCH A SPORTOVNÍCH ÚSPĚCHŮ DO ROKU 2021.                                                            
Mimo to přeji dětem bohatou nadílku, kterou si, jak je známe určitě zaslouží, a hlavně to, abychom jsme se všichni setkali už v lednu v tělocvičnách a mohli jsme společně dohnat tréninkový výpadek z minulých měsíců. 
S pozdravem                                                                     ING. VOHRALÍK PETR - manažer FŠ FC HK 

BOHUŽEL, NÁM KORONAVIRUS UZAVŘEL I NAŠI FOTBALOVOU ŠKOLIČKU. NEZBÝVÁ NEŽ VĚŘIT, ŽE SE SITUACE ZLEPŠÍ A MY ZAČNEME SPOLU OPĚT TRÉNOVAT. 

SLEDUJTE PRŮBĚŽNĚ TYTO NAŠE STRÁNKY I VÝVOJ CELKOVÉ SITUACE KOLEM SPORTOVNÍCH MOŽNOSTÍ MALÝCH SPORTOVCŮ. JAKMILE SE BUDE MOCI JEN TROŠKU VRÁTIT DO TĚLOCVIČNY BUDEME VÁS ZDE OBRATEM INFORMOVAT.

Vážení rodiče, malí fotbalisté, na základě současné situace nám bohužel není zatím umožněmo společně pokračovat v dalších trénincích. K tomu, abychom Vás alespoň částečně motivovali k samostatným cvičením se Vám alespoň snažíme dávat ukázky cvičení na náš facebook, na který se dostanete i z těchto stránek. (Pokud ke spušttění facebooku potřebujete heslo, tak se m ozvěte). Jak uvidíte, někteří z Vás nám i své cvičení k zveřejnění na facebooku posíláte, za což děkujeme. Tak se na ně podívejte a, prosím, v tom pokračujte.   

A CO PRO VÁS PO NÁVRATU DO TĚLOCVIČEN PŘIPRAVUJEME:

Bohužel nás podzimní nedobrovolný výpadek tréninků připravil o 3 halové turnaje, včetně populárního "Zmrzliňáku" a "Mikulášského turnaje". Abychom vše dohnali a o nic nepříšli, předpokládáme, že si tyto turnaje necháme utéci a odhrajeme je spolu se zbývajícími 2 halovými turnaji v jarní části. Mělo by Vás tedy v tělocvičnách ZŠ M.Horákové čekat všech 5 halových turnajů. Tak držte palce, ať nás do tělocvičen co nejdříve pustí.  

PŘEHLED LETOŠNÍCH HALOVÝCH TURNAJŮ PRO DĚTI Z FOTBALOVÉ ŠKOLIČKY:

1/

ŘÍJEN 2020 – 24.10.2020 - 1. DVOJ-TURNAJ FŠ FC HK - TĚLOCVIČNY ZŠ M. HORÁKOVÉ  - TURNAJ ODLOŽEN NA JARNÍ TERMÍN

NÁZEV AKCE: ZMRZLINOVÝ POHÁR – 6. ROČNÍK

POPIS:

Jedná se o první z 5 turnajů, které pořádáme výhradně pro naše děti v tělocvičnách ZŠ M. Horákové. Tyto akce jsou organizovány jako dvoj-turnaje, kdy samostatně ve velké tělocvičně hrají před rodiči svůj turnaj Lvíčata (5 let) a ve střední tělocvičně Rarášci (3-4 roky). Podmínkou tohoto turnaje je vlastní miska a lžička, neboť na ukončení turnaje dostanou hráči vedle tradičních drobných odměn i porci nanukového dortu.

PRO TENTO TURNAJ HLEDÁME MOŽNÉHO SPONZORA.

2/

LISTOPAD 2020 – 14.11.2020 - 2. DVOJ-TURNAJ FŠ FC HK - TĚLOCVIČNY ZŠ M. HORÁKOVÉ - TURNAJ ODLOŽEN NA JARNÍ TERMÍN

NÁZEV AKCE: PODZIMNÍ TURNAJ FOTBALOVÉ ŠKOLIČKY – 12. ROČNÍK

POPIS:

Druhý turnaj - hráno obdobnou formou jako říjnový turnaj, tj. dvoj-turnaj hráčů FŠ FC HK.

PRO TENTO TURNAJ POŽÁDÁME O SPONZORING ZNOVU FIRMU EURAC HK.

3/

PROSINEC 2020 

NÁZEV AKCE: TURNAJ FK VYSOKÁ NAD LABEM – hala ve Vysoké n/L – 4. ROČNÍK TURNAJ ZRUŠEN

POPIS:

Předpokládaného turnaje pořádaného FK Vysoká, s účastí 8 klubů se zúčastníme s 2 družstvy Lvíčat.  

4/

PROSINEC 2020 – 5.12.2020 - 3. DVOJ-TURNAJ FŠ FC HK - TĚLOCVIČNY ZŠ M. HORÁKOVÉ

NÁZEV AKCE: MIKULÁŠSKÝ TURNAJ HRÁČŮ FŠ POD PATRONACÍ VAK STAVBY HK, spol. s r.o.  – 12. ROČNÍK TURNAJ ODLOŽEN NA JARNÍ TERMÍN

POPIS:

Akce je organizovaná stejně jako předešlé akce formou dvoj-turnaje. Celá akce je tradičně zakončena příchodem Mikuláše s čertem, popř. i andělem s mikulášskou nadílkou pro malé účastníky turnaje.

PRO TENTO TURNAJ POŽÁDÁME O SPONZORING ZNOVU FIRMU VAK STAVBY HK.  

INFORMACE Z ÚVODNÍ SCHŮZKY S RODIČI (ZÁŘÍ 2020):

TRÉNINKY: řídit se pravidly určenými pro rodiče, která jsou uvedena níže. Případnou neúčast na trénincích, v dělení na nemoc a ostatní, mi hlaste na MB (603318713) nebo mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

SOUTĚŽ O POHÁRY A CENY: i letos budeme v obou skupinách soutěžit o poháry a věcné ceny. Bodovat se bude docházka, omluvená nemoc, chování a aktivita i šikovnosti na trénincích, účasti na turnajích a počet vstřelených branek při nich

HALOVÉ TURNAJE FŠ: znovu chystáme 5 našich halových turnajů pro obě kategorie. Lvíčata potom čekají další turnaje u jiných fotbalových klubů

NAVÝŠENÍ POLOLETNÍCH PŘÍSPĚVKŮ: v návaznosti na další předpokládaný růst provozních nákladů, vč. nájmů, jsme po 5 letech navýšili pololetní příspěvky o 200 Kč/pololetí na 1.500 a 1.700 Kč. Placení příspěvků u pokračujících dětí chceme ukončit do 30.9. U nových dětí (záloha 500 nebo 600 Kč hrazených s přihláškou) uhradit v případě pokračování doplatek první týden v říjnu. Lvíčat platí u trenéra L.Bouze, Rarášci u trenéra P.Vohralíka. Prosím, přesné částky a hlásit, kdo bude chtít pro proplacení potvrzení s razítkem pro pojišťovnu nebo zaměstnavatele.

POMOC SE SPONZORINGEM: vzhledem k tomu, že si musíme větší část finančních prostředků zajistit svojí činností sami, využíváme každoročně halové turnaje k oslovení rodičů a k prosbě pomoci nám sehnat pro tyto turnaje sponzory, kteří by formou finančního daru nebo reklamy převzali záštitu nad jednotlivými turnaji. Opět oslovíme s žádostí naše dlouholeté sponzory firmy VAK Stavby a EURAC. Na další 3 turnaje budeme i s Vaší pomocí sponzory hledat.

FOCENÍ NA PLAKÁT FA FC HK: středa 23.9., sraz nejpozději 16,10 hod., focení 16.45 hod. V případě drobného zpoždění mi volejte na MB.

TRIČKA FŠ: již 4. rokem budeme pokračovat v možnosti zakoupit si trička FŠ se jménem a číslem dle vlastního výběru. Více informací, včetně závazné objednávky dostanou zájemci u trenéra P.Vohralíka.

NÁBORY NOVÝCH HRÁČŮ: pro ročníky 2015 – 2017 opět probíhají celou sezónu

OSTATNÍ:

-        i pro tuto sezónu hledáme z řad rodičů fotografa pro z halových turnajů pro naše webové stránky (velmi důležité)

-        míče JAKO za 450 Kč budou pro zájemce z řad školičky k dispozici příští týden

-        tréninky venku budou, dokud nám to umožní počasí, následně, cca v polovině října, se přesuneme do tělocvičen na ZŠ M.Horákové   

TRÉNINKY FOTBALOVÉ ŠKOLIČKY – INFORMACE PRO RODIČE

Rada pro rodiče začínajících hráčů – nespěchejte na děti a nenuťte je do tréninků, pokud oni sami nechtějí. Musí chtít přijít dobrovolně a trénovat s radostí. V opačném případě je nechte odpočinout a do tréninků je zapojte, až budou znovu chtít. Ve svém věku nemají kam spěchat a chvilkovým přerušením jim nic neuteče.

 1. Stanovený čas pro venkovní tréninky je 16,30 - 18,00 hod.
 2. Doporučený příchod na stadion - 10 min. před tréninkem. Do zahájení tréninkové jednotky je volná zábava, při které si děti mohou ve vymezeném prostoru hrát s kamarády nebo se svými rodiči 
 3. Rodiče plně zodpovídají za to, že hráči FŠ, kteří se budou účastnit jednotllivých tréninkových jednotek FŠ budou naprosto zdraví a bez příznaků teploty
 4. Rodiče mohou vozidlem zaparkovat před vchodem na stadion
 5. Hráč přichází na stadion, pokud možno převlečen do tréninkového oblečení i s pitím (nejlépe voda) a s fotbalovým míčem vel. 3 nebo 4 (odlehčený). Dočasně můžeme zapůjčit z FŠ.
 6. Šatnu FŠ zatím budou hráči požívat jen ve výjimečných případech (nutné převlečení, uložení osobních věci apod.)
 7. V případě vlastního uvážení mohou být rodiče osobně přítomni na tréninku FŠ. Prozatím platí jak pro tréninky Lvíčat, tak i Rarášků.
 8. Do 14 dnů od zahájení 13. ročníku FŠ se uskuteční v průběhu tréninků obvyklá informační schůzka rodičů s manažerem FŠ - bližší informace bude uveřejněna na mailu.  

V září otevíráme ve Fotbalové školičce již její 13.ročník. Tentokráte pro děti narozené v roce 2015 - 2017, s náborem v průběhu září. Více v části "Nábor dětí"

 • I když se do Fotbalové školičky můžete přihlásit během celého školního roku, hlavní nábor na doplnění Lvíčat i Rarášků bude na malšovickém stadionu Pod lízátky probíhat celé září, a to vždy od 16,30 hod. Základní organizovaný nábor potom proběhne v týdnu od 7. do 11.9.2020.
 • Pro Lvíčata, ročník 2015, pořádáme tréninky v pondělí, středu a pátek od 16,30 hod.
 • Pro Rarášky, ročníky 2016 a 2017 (starší 3 let), pořádáme tréninky v úterý a čtvrtek, také od 16,30 hod.  

Zájemci o fotbal narozeni v roce 2014 a 2013 se mohou hlásit na FC HK u šéftrenéra Mirzi Rahimiče:                      (Šéftrenér základny přípravek Fotbalové akademie FC Hradec Králové, Mirza Rahimič, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 601 388 715).   

Úvodní informace pro hráče Fotbalové školičky FC HK:

Ročník 2014, odcházející do přípravky U-7 Fotbalové akademie FC HK.

Týká se těchto 16 hráčů FŠ: Burda Štěpán, Doležal Jan, Dujsík Marek, Dvořák Patrik, Kašperek Matyáš, Hubal Matouš, Mařas Samuel, Meliš Jakub, Pištora František, Středa Ondřej, Svoboda Jan, Šebestík Martin, Švec Damián, Zdráhal Matyáš, Zeman Matěj a Zvolánek Adam. Následně budou zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2014.  

Zařazení dětí v rámci 13. ročníku Fotbalové školičky FC HK:

Lvíčata – ročník 2015, (25 hráčů): Bystrzycki Matěj, Daněk Damián, Dušek Filip, Hanousek Jiří, Hanousek Matěj, Horáková Josefina, Karanský Nicolas, Karel Dominik, Kosina Ondřej, Kulhánek Petr, Lán Dominik, Masopust Radim, Novák Vojtěch, Pacák Jakub, Poláček Jakub, Sál Filip, Skořepa Tadeáš, Sotiri Kevin, Stejner Martin, Střítecký František, Šipoš Adam, Tomášek Filip, Tomášek František, Věchet Lukáš a Zvolánek Štěpán. Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2015. První trénink proběhne na malšovickém stadionu v pátek 4.9.2020 od 16,30 hod. 

Na konci září bude na základě dosavadní výkonnosti a předpokladů posouzeno, zda hráč bude pokračovat u Lvíčat anebo se ještě na nějaký čas vrátí k Raráškům.

Rarášci – ročník 2015 – 2017, (17 hráčů) - první trénink proběhne na malšovickém stadionu ve čtvrtek 3.9.2020 od 16,30 hod.:

Ročník 2015 – Šťastný Šimon. Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2015, které nebude možno pro začátek dát ihned mezi Lvíčata.

Ročník 2016 – Čapek Christián, Čapek Richard, Karvai Jakub, Kučera Václav, Kudrna Tomáš, Malý Matyáš, Malý Patrik, Máslo Kryštof, Novotný Matyáš, Skoták Vojtěch, Soukup Adam, Stoklasa Michal, Špidlen Adam, Tichý Filip. Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2016.

Ročník 2017 – Klapka Ondřej, Kudráň Alexander, Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2017.

Výsledky bodovací soutěže "O nejlepšího hráče FŠ ročníků 2014, 2015 a 2016 za sezónu 2019/2020"

V bodovací soutěži se u každého hráče hodnotí docházka na tréninky a utkání, vč. omluvené absence z důvodu nemoci, počet vstřelených branek při turnajích a zejména chování na trénincích, přístup hráčů k jednotlivým cvičením i jejich individuální dovednosti.

Bohužel u některých dětí negativně stále ovlivňují % docházky, a tím i celkové body dětí, rodiče, pro které je problém zavolat anebo poslat SMS trenérům a nahlásit jim tak začátek nemoci.

V první části je hodnoceno období září - leden, ve druhé období únor - červen. U jednotlivých hráčů je uvedena hodnota získaných bodů a v závorce % tréninkové účasti v 1. a 2. pololetí. Do bodovací soutěže jsou zařazení hráči, kteří trénují ve Fotbalové školičce dva měsíce a více. Vzhledem k tomu, že se celkové výsledky za obě pololetí průměrují, není nikdy nic rozhodnuto a celkové pořadí může na konci sezóny vypadat úplně jinak než v pololetí. Záleží jen na docházce a zejména na celkovém přístupu hráčů k akcím školičky. Šanci tak mají i noví hráči, kteří do školičky nastoupí např. v průběhu 2.pololetí.  

Na závěrečném hodnocení v červnu na ZŠ M. Horákové obdrží u ročníků 2014 a 2015 za své výkony prvních 5 hráčů pohár a osm nejlepších hráčů věcné ceny. U hráčů ročníku 2016 dostanou věcnou cenu prvních tři hráči.  

Stav bodování, který byl po prvním pololetí, tj. za 9/2019 - 1/2020 naleznete níže.

Lvíčata - Ročník 2014 - výsledky za září 2019 - červen 2020:

1. Zdráhal Matyáš  – 91,01 (94,34/92,00),  2. Mařas Samuel – 89,97 (79,25/96,00), 3. Zeman Matěj – 84,52 (97,17/86,00),  4. Dvořák Patrik – 79,49 (85,85/90,00),  5. Zvolánek Adam – 74,03 (93,18/94,00), 6. Kašperek Matyáš – 67,02 (83,02/92,00), 7. Svoboda Jan – 65,91 (80,19/90,00), 8. Burda Štěpán – 64,44 (58,49/72,00), 9. Šebestík Martin – 62,11(82,65/88,00), 10. Středa Ondřej – 53,31 (57,55/84,00), 11. Meliš Jakub – 43,68 (62,26/52,00), 12. Dujsík Marek – 40,13 (60,38/60,00) 

Nehodnocen: Hubal Matouš z důvodu krátkého času v FŠ, Švec Damián (r.2014 – Rarášci)  

Rarášci - Ročník 2015 - výsledky za září 2019 – červen 2020:        

1. Zvolánek Štěpán – 137,05 (97,30/100), 2. Daněk Damián – 106,45 (87,81/100), 3. Lán Dominik – 96,23 (95,95/100), 4. Káranský Nicolas – 90,55 (91,89/100), 5. Dušek Filip – 90,08 (94,59/100), 6. Věchet Lukáš – 89,05 (79,73/100) 7. Kulhánek Petr – 85,57 (96,49/100), 8. Skořepa Tadeáš – 82,78 (90,32/93,33), 9. Karel Dominik – 76,19 (82,43/93,33), 10. Bystrzycki Matěj – 66,02 (82,43/90,00), 11. Šipoš Adam – 53,49,(79,55/86,68), 12. Sál Filip – 52,65 (79,73/86,67), 13. Poláček Jakub – 48,07 (0/69,23), 14.Tomášek Filip – 45,59 (89,71/60,00), 15. Masopust Radim – 45,50 (78,38/73,33), 16. Pacák Jakub – 43,70 (82,43/73,33), 17. Střítecký František – 41,78 (71,62/66,67), 18. Hanousek Jiří – 24,18 (60,81/56,67) 

Nehodnocen: Tomášek František, Sotiri Kevin, Šťastný Šimon – z důvodu přerušení docházky

Rarášci - Ročník 2016 - výsledky za září 2019 – červen 2020:        

1. Kudrna Tomáš – 55,79 (97,30/93,33), 2. Kučera Václav – 39,02 (66,22/70,00), 3. Špidlen Adam – 34,21 (59,46/93,33), 4. Máslo Kryštof – 24,46 (0/73,33) 

Současná informace k tréninkům Fotbalové školičky během koronaviru: 

Dobrý den, vážení rodiče, dnes jsme obdrželi souhlas s možností návratu Rarášků zpět na malšovický stadion "Pod lízátka" a to od čtvrtka 4.6.2020.

Vzhledem k tomu, že zde od 8.6. do 12.6.2020 (mimo čtvrtek 11.6.- viz. níže) probíhá nábor dětí ročníků 2014-2016 do FŠ, vyzkoušíme si zde, v nadcházejících dvou týdnech, po přesunu z Háječku do Malšovic současné tréninkové možnosti a naše celkové fungování.

Na základě získaných zkušeností a i na základě vývoje celkové situace, následně rozhodneme, zda bude družstvo Rarášků pokračovat zde, nebo budeme jednat o návratu na Háječek, kde jsme také nalezli výborné zázemí a fotbalové prostředí.

Protože stále platí některá koronavirová opatření, která musíme dodržovat, posílám Vám raději jejich přehled, abychom se na ně mohli včas připravit a předešli případným možným nedorozuměním.

Stále platní dříve přijaté zásady:

-        rodiče plně zodpovídají za to, že hráči FŠ, které se budou účastnit jednotlivých tréninkových jednotek FŠ budou naprosto zdraví a bez příznaků teploty   

-        pokud nebude stanoveno jinak, přijedou děti na tréninky již ve sportovním oblečení a před ani po jeho skončení nebudou využívat šatnu FŠ 

-        sportovní činnost budeme vykonávat v menších skupinkách

-        WC na stadionu FC HK bude zpřístupněno hráčům, je však nutno zabezpečit, aby se zde nepotkávalo vícero osob

-        za dodržování hygienických podmínek a zajištění dezinfekčních prostředků i za jejich používání na sportovišti zodpovídá klub

Zvláštní ustanovení pro jednotlivé věkové kategorie:  

Lvíčata – beze změny, tj. trénují v pondělí, středu a pátek na malšovickém stadionu od 16,30 hod. do 18,00 hod., s výjimkou dní, kdy se zde budou hrát mistrovská utkání FC HK.

Hráče si převezmou před 16,30 hod. u brány od rodičů trenéři Lvíčat a po skončení tréninků v 18,00 hod. je rodičům zase předají zpět.

Výjimka, může být krátkodobě povolena na přechodnou dobu u nově příchozích dětí ročníku 2014, pokud to bude nutné a to do doby, než si nový hráč zvykne na kolektiv.  

Časté dotazy k omluvenkám - omluvenky nyní posílejte na trenéra Tomáše Frýdka - MB: 778 003 789.

   

Rarášci – úterý 2.6.2020 – ještě Háječek a od čtvrtka 4.6.2020 se zkušebně přesuneme opět na malšovický stadion, s tím, že máme u této věkové kategorie povolen, při dodržování platných hygienických podmínek a pokud to bude nezbytné, i vstup nejnutnějšího rodičovského doprovodu. Protože Vaše vozidla nebudou vpuštěna do areálu stadionu, můžete je nechat zaparkovaná před vstupní branou stadionu.

Tréninky Rarášků budou probíhat opět v úterý a čtvrtek, 16,30 – 18,00 hod., s výjimkou dní, kdy se zde budou hrát mistrovská utkání FC HK, což je prozatím čtvrtek 11.6. FC HK-Žižkov od 17 hod. a čtvrtek 18.6. FC HK-Brno do 18 hod. V tento den nebude moci zřejmě probíhat ani nábor do FŠ.
Navíc zítra bychom na Háječku na začátku tréninku udělali k krátkou informační schůzku rodičů, kde probereme to, co nás čeká v nejbližší období.                                               ing. Vohralík Petr  

MEMORIÁL MILADY HORÁKOVÉ, 16.ročník – HÁJEČEK, sobota 13.6.2020 od 14,00 hod. 

Protože kluci a holky, díky nucené přestávce, přišli o všechny venkovní turnaje, rozhodli jsme se, že jim uspořádáme alespoň náš tradiční „Memoriál“ spojený s buchtobraním.

Jedná se o dlouhodobou akci, kterou pořádáme s vedením patronátní ZŠ M. Horákové a FC HK k výročí vykonstruované popravy Dr. Milady Horákové komunistickým režimem. Akci organizujeme jako dva souběžně probíhající turnaje obou věkových skupin FŠ.

Tato akce je tradičně spjata s tzv. „BUCHTOBRANÍM“, kdy během turnaje mají jeho účastníci k dispozici a ke konzumaci ukázky kulinářského umění našich maminek, babiček, možná i tatínků, jak ze sladké, tak i ze slané kuchyně. A jak dokazuje fotodokumentace z uplynulých ročníků je si na čem pochutnat. Proto věříme, že nás rodiče ani letos nezklamou a budeme si mít na čem pochutnat. Podrobněji k akci na schůzce rodičů s trenéry.

Předpokládaný časový harmonogram Memoriálu:

13,30 - 13,45 hod.      příchod na Háječek, odevzdání připravených dobrot pro hráče a ostatní účastníky (sladké a slané pečivo, ovoce apod.)

13,45 - 14,00 hod.      rozdělení hráčů do družstev a jejich přestrojení do dresů

14,15 - 16,30 hod.      turnaje obou skupin s občerstvením a focením 

16,45 - 17,00 hod.      dojedení přinesených dobrot a předpokládané ukončení akce

Jako každoročně prosíme rodiče, aby, v případě, že se rozhodnou nám přinést něco dobrého na zub, aby tak učinili v přiměřeném počtu, neboť i letos platí zásada, že co si na Háječek doneseme, to bychom tam také měli zkonzumovat. 

Informace k náboru - pokud se týká příchodu nových dětí, mohou se přijít podívat a vyzkoušet si trénink s námi kdykoliv, a to: děti narozené v r.2014 na Malšovický stadion (po,st a pá od 16,30 hod. u trenéra Tomáše Frýdka, MB 778 003 789) a děti narozeni v roce 2015 a 2016, v úterý a ve čtvrtek na Malšovickém stadionu a nebo na Háječku (viz. další informace), také od 16,30 hod u trenéra Petra Vohralíka, MB 603 318 713. Doporučujeme se na příchodu předem telefonicky domluvit. 

Protože potřebujeme doplnit naše řady, můžete s sebou přivést i kamarády, kteří by se rádi stali také hráči Fotbalové školičky FC HK.

VEDLE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK SLEDUJTE I FACEBOOK FŠ, KTERÝ LZE PUSTIT I Z WEBOVÉ STRÁNKY FŠ. PRÁVĚ TAM JSME VÁM DÁVALI JEDNODUCHÁ VIDEA S FOTBALOVÝMI CVIČENÍMI, KTERÁ BY VÁM MĚLA BÝT VZOREM.

Ahoj kluci a holky, i když jsme v současné době museli dočasně přerušit tréninky ve Fotbalové školičce FC HK, neznamená to, že zapomenete na fotbalový míč a necháte ho odpočívat někde v koutě.

Vzpomeňte si na cvičení s míčem, která pravidelně děláme při našich trénincích, a sami si zkoušejte, jak už je zvládáte, abyste nás při dalším setkání příjemně překvapili.

Jedná se o různá cvičení „pata-špička“ se stojícím míčem, házení a chytání míče, jeho vedení se zastavováním pomocí špičky nohy i nejrůznější slalomy, které Vám mohou postavit rodiče.

Dále poproste rodiče, aby si s Vámi prohlédli instruktážní videa, která máte nahrána na horní liště našeho webu. Tam naleznete řadu cvičení dětí s rodiči, která si můžete společně zkoušet a naučit se tak řadu dovedností, které budete moci v budoucnu využít. Těšíme se, že až se opět uvidíme, překvapíte nás řadou nových dovedností, právě z těchto ukázek.

ÚKOLY NA PRÁZNINY: 

Ve volných chvílích si procvičujte vše, co jste se již ve školičce naučili, hlavně práci s míčem a jeho vedení při nejrůznějších slalomech, abyste nás v září překvapili tím, co už umíte. Poproste rodiče, aby si s Vámi prohlédli instruktážní videa, která máte nahrána na našem webu. Tam naleznete řadu cvičení dětí s rodiči, která si můžete společně zkoušet a naučit se tak řadu dovedností, které budete moci v budoucnu využít.

INFORMACE K ÚDRŽBĚ ZAKOUPENÝCH DRESŮ FŠ OD FIRMY "JAKO":

Na přiloženém letáku od prodejce jsou následující rady: zakoupené dresy perte naruby na 40, nedávejte aviváž a nesušte v sušičce.  

Zájemci o dres FC HK narozeni v roce 2014 a starší mohou kontaktovat tyto trenéry FC HK:

Mirza Rahimič, šéftrenér základny přípravek FA FC HK (MB: 601 388 715, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a Petr Blažek, hlavní trenér U13 FA FC HK (MB: 721 475 556. mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)  

Nové informace k tričku JAKO se znakem a nápisem Fotbalové školičky:

Dodatečná úprava ceny u čisel - ve vazbě na první várku dresů nám byla dodatečně upřesněna cena za čisla na dresech a to následovně: jedno čislo (1-9) = 50 Kč a dvojčislo (10 a výše) = 100 Kč. 

Po jednání s firmou JAKO Vám přinášíme tyto nové informace: Cenová kalkulace: základní varianta: cena trička = 350 Kč ( po 30% slevě pro FŠ sníženo na 250 Kč) + znak FŠ 50 Kč + nápis Fotbalové školičky 50 Kč = celkem 350 Kč.

K základní variantě je možno přiobjednat dodělání čísla a nebo jména hráče za cenu 50 Kč/ks ( u dvojčísla např. 10 je cena 2x45 Kč = 100 Kč) a dokoupení trenýrek (nabízeno celkem ve 14 barvách za cenu 370 Kč/ks - pro FŠ sníženo na 250 Kč/ks).

Maximální cena kompletu s dvojčíslem, jménem a trenýrkami tak je po snížení pro FŠ FC 350+250+50+50+50 = 750 Kč. Pro lepší názornost jsme nechali udělat ve velikostech 116 a 128 trička s potiskem v 5 základních barvách a na ukázku si vypůjčili i další 4 barvy triček a 5 barevných vzorů trenýrek. Tričko a trenýrky lze objednávat ve velikostech 116 - 5XL. Výše uvedená cenová kalkulace platí pro velikosti 116-164. Cena trička pro dospělé je o 50 Kč vyšší.

Objednávky u Lvíčat zapisuje trenér Mudruňka a u Rarášků ing. Vohralík. Při objednání nutno platit přesnou částku. Vybrané ustrojení ve Vámi zvolené kombinaci si objednávejte vždy před tréninkem.   

Informace o Fotbalové školičce naleznete i na našem Facebooku, na který se přepnete i z naší hlavní stránky (f).  

 

Fotbalový areál Háječek

 

                  Z okruhu II za Baumaxem doleva na Nové Město. 

               Druhá malá ulička doleva, ulice Manželů Zemánkových.

 

 

 

 

 

 

  

Rozpis tréninků

  

V listopadu až v dubnu trénujeme na ZŠ M.Horákové a tréninky začínají od 16,00 hod. V ostatních měsících, s výjimnkou prázdnin, jsme v Malšovicích "Pod lízátky", kde tréninky začínají vždy od 16,30 hod.

DenHodinaDružstvoZodpovědný trenér
Pondělí
tělocvična, hřiště 

16:30-18:00

16:00-17:30

LVÍČATA

ročník 2015   

Bouz, Mudruňka, Frýdek      
Úterý
tělocvična, hřiště 

16:30-18:00

16:00-17:30

RARÁŠCI

ročník 2016/17  

Ing. Vohralík, ing. Kružík, Trejbal
Středa
tělocvična, hřiště

16:30-18:00

16:00-17:30

LVÍČATA

ročník 2015

Bouz, Mudruňka, Frýdek
Čtvrtek
tělocvična, hřiště

16:30-18:00

16:00-17:30

RARÁŠCI

ročník 2016/17 

Ing. Vohralík, ing. Kružík, Trejbal
Pátek
tělocvična, hřiště

16:30-18:00

16:00-17:30

LVÍČATA

ročník 2015

Bouz, Mudruňka, Frýdek

V období konec dubna - polovina říjnaí, kdy trénujeme venku platí, že v případě deštivého a chladného počasí, kdy nelze venku trénovat, Vám budeme informace o případném zrušení tréniniků dávat operativně do aktualit na web a nebo Vám je před tréninkem na základě Vašeho dotazu sdělí příslušný trenér družstva. 

V měsících říjen - duben, po přechodu do tělocvičen, se ve vazbě na naše tréninkové hodiny posouvá čas tréninků Fotbalové školičky na 16,00 - 17,30 hod.

Co si s sebou vzít na trénink: sportovní oblečení, alespoň 1/2 l pití, míč vel. 3 (nově příchozím bude dočasně zapůjčen), dobrou náladu a chuť do tréninku.

web7

Plán sezóny

Vždy od září začíná ve FOTBALOVÉ ŠKOLIČCE FC HRADEC KRÁLOVÉ při ZŠ Milady Horákové její další ročník.  

Zájmovým okruhem náboru činnosti Fotbalové školičky jsou zejména předškoláci, tj. žáčci dvou nejstarších předškolních ročníků mateřských školek, což jsou děti věku 3-6 let (podrobnějí v části "NÁBOR DĚTÍ".

Protože nábor provádíme průběžně během celého školního roku, můžete se za námi na Malšovický stadion nebo na sportoviště ZŠ M.Horákové příjít podívat kdykoliv.

Zatím co u mladší skupiny - RARÁŠCI (3 a 4 roky) pracujeme se všemi dětmi, ve starší skupině - LVÍČATA (5 a 6 let) můžeme provést u dětí částečný výběr, zejména ve vazbě na motorické a růstové předpoklady, přičemž limitujícími faktory jsou i trenérské nebo prostorové možnosti školičky. Obě skupiny Fotbalové školičky pracuji dle vlastní metodiky zpracované trenéry školičky.  

Pokud se týká tréninkové náplně, děti u RARÁŠKŮ se zaměřují zejména na rozvoj pohybových, rychlostních, obratnostních schopnosti a seznamují se s míčem a základními prvky jeho ovládání. Děti ve LVÍČATECH se již více orientují na rozvoj fotbalových dovednosti. Naší prioritou je zejména práce s míčem,  rozvoj obratnosti a koordinačních schopností. Obě skupiny pracují dle speciální metodiky, vypracované vedením Fotbalové školičky. 

Na základě hodnocení uplynulých sezón budeme pokračovat v pravidelných schůzkách s rodiči u obou skupin, s cílem i nadále zlepšovat naší vzájemnou komunikaci. 

K informacím o činnosti školičky budeme, vedle těchto webových stránek a facebooku využívat, stejně jako v předešlých letech, i informační kampaně v Hradeckém deníku, Hradečáku a v Radnici, i osobních návštěv přímo ve školských zařízeních.

Pro svoji sportovní činnost Fotbalová školička celoročně využívá, v rozsahu dohodnutém se školou, stávající sportovní areál a zařízení ZŠ Milady Horákové, zejména střední a velkou školní tělocvičnu. Dříve jsme využívali i hřiště s umělohmotným povrchem, ale nyní po dobu uzavření školního hřiště se Fotbalová školička v období konec dubna - polovina října dočasně přesunula pod lízatka na Malšovický stadion.   

V ročníku připravujeme pro naše hráče, vedle pravidelných tréninků, tyto víkendové akce: (podrobnější rozpis v článku "Sezóna").

 • pět halových turnajů pořádaných školičkou pro děti obou skupin školičky v tělocvičnách ZŠ M.Horákové (říjen, listopad, prosinec, leden a březen)  
 • pravidelná účast na halových turnajích minipřírpavek pořádaných OFS HK, FC Slávia HK a FK Vysoká nad Labem 
 • Metodický halový turnaj pro předpřípravky za účasti 9 družstev mini z okresu Hradec Králové v hale ZŠ Kukleny 
 • účast na venkovním turnaji mini pořádaným v dubnu - červnu OFS HK 
 • pořádání Memoriálu Milady Horákové pro děti z FŠ v areálu Háječek, spojeného s buchtobraním 
 • účast na Memoriálu Josefa Součka pořádaného OFS HK v areálu Háječek 

Rádi mezi sebou přivítáme všechny děti a jejich rodiče, kteří mají zájem navštívit naší školičku a zapojit se do sportovní přípravy nebo se jen podívat, jak probíhají jednotlivé cvičební hodiny.  

TĚŠÍME SE NA VÁS, NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE SE ZA NÁMI NA MILADU PODÍVAT A ZKUSIT SI CO DOVEDETE.

AE2P7611

 

 

 

Naši partneři

adidas
jako