Aktuality

Zde naleznete nejnovější a nejdůležitější informace o činnosti Fotbalové školičky FC Hradec Králové při ZŠ Milady Horákové pro nejbližší období.

Prosíme Vás o průběžné sledování těchto informací a maximálně vstřícnou reakci na prosby, potřeby a sdělení vedení Fotbalové školičky. 

"DĚTI JSOU 20% NAŠÍ POPULACE, JSOU ALE 100% NAŠÍ BUDOUCNOSTI".

Informace pro rodiče

ČERVNOVÉ TURNAJE PRO HRÁČE FOTBALOVÉ ŠKOLIČKY:

05.06. - 17.ročník Memoriálu Milady Horákové - 13.00 hod. Háječek - určeno pro Lvíčata i Rarášky. Půjde o první přípravný turnaj pro hráče r. 2015 a 2016 na závěrečný turnaj ve Skřivanech i samostatné utkání pro r. 2017. Součástí Memoriálu bude opět tradiční "buchtobraní" - viz. samostatná mailová informace

19.05. - druhý přípravný turnaj. Misto - Háječek a čas 9,00 hod. Platí pro obě kategorie, tj. pro Lvíčata i Rarášky.

26.05. - turnaj ve Skřivanech od 9,00 hod, kde budou FŠ representovat 2 družstva Lvíčat a 2 družstva Rarášků. Bude upřesněno později, včetně jmenovité nominace vybraných hráčů.

FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA FC HRADEC KRÁLOVÉ POŘÁDÁ NÁBOR MALÝCH FOTBALISTŮ NAROZENÝCH V LETECH 2015-2018

Fotbalová školička FC HK, působící v Hradci již třináctým rokem, pořádá na malšovickém stadiónu FC HK „Pod lízátky“ nábor děti narozených v letech 2015-2018. NÁBOR, KTERÝ ZAČÍNÁ OD 3.5. POTRVÁ AŽ DO 25.6.2021, VŽDY OD 16,30 HOD.

Nábor zájemců do Lvíčat, r. 2015, se koná každé pondělí, středu a pátek, zatím co na hráče do Rarášků, děti narozené v letech 2016 až 2018 (starší 3 let), se budeme těšit každé úterý a čtvrtek. Další podrobnosti k náboru se dozvíte na těchto webových stránkách v části Nábor dětí a Sezóna, kde se můžete seznámit i s naší dosavadní činností, doloženou články i množstvím fotografií. Rádi mezi sebou přivítáme další nové zájemce, kterým učaroval pohyb a fotbalový míč.

FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA FC HRADEC KRÁLOVÉ - současná pravidla pro trénink obou skupin FŠ:

16,30 – 17,00         zápis nových zájemců do obou skupin FŠ, placení příspěvků, dotazy na trenéry FŠ, příchod hráčů obou skupin na trénink apod.

17,00 – 18,30         tréninky Lvíčat a Rarášků za níže uvedených podmínek. V případě deště je trénink zrušen.

Protože stále platí některá koronavirová opatření, která musíme dodržovat, připomínám Vám raději jejich přehled, abychom se na ně mohli včas připravit a předešli případným možným nedorozuměním.

Obecně platí tyto přijaté zásady:

-        rodiče plně zodpovídají za to, že hráči FŠ, kteří se budou účastnit jednotlivých tréninkových jednotek FŠ budou naprosto zdraví a bez příznaků teploty   

-        pokud nebude stanoveno jinak, přijedou děti na tréninky již ve sportovním oblečení a před ani po jeho skončení nebudou prozatím využívat šatnu FŠ 

-        sportovní činnost budeme vykonávat v menších skupinkách

-        v případě, že se budou rodiče zdržovat v průběhu tréninku v prostorách stadionu (platí zejména pro děti ve věku 3 a 4 roky), budou dodržovat platná hygienická ustanovení, jako např. rozestupy a budou se zdržovat v prostoru před buňkou FŠ.

-        vaše vozidla nebudou vpuštěna do areálu stadionu, ale můžete je nechat opět zaparkovaná před vstupní branou stadionu.

Zvláštní ustanovení platná pro jednotlivé věkové kategorie:  

Lvíčata, r. 2015 – trénují v pondělí, středu a pátek na malšovickém stadionu od 17,00 hod. do 18,30 hod., s výjimkou dní, kdy se zde budou hrát mistrovská utkání FC HK. Hráči této skupiny přichází před 17,00 hod. na stadion samostatně, po skončení tréninků v 18,30 hod. si děti rodiče převezmou v prostorách stadionu. Výjimka, může být krátkodobě povolena na přechodnou dobu u nově příchozích dětí ročníku 2015, pokud to bude nutné a to do doby, než si nový hráč zvykne na kolektiv (výjimku si domluví rodič individuálně s trenérem skupiny). Časté dotazy k omluvenkám – omluvenky, pokud možno před tréninkem posílejte na trenéra Jaroslava Mudruňku - MB: 607 006 260.

Rarášci – trénují v úterý a čtvrtek na malšovickém stadionu od 17,00 hod. do 18,30 hod., s výjimkou dní, kdy se zde budou hrát mistrovská utkání FC HK. Hráči přichází před 17,00 hod. na stadion, pokud je to již možné, zejména u ročníku 2016, tak samostatně. Pokud vzhledem k nízkému věku a nebo z důvodu nových příchodu začátečníků ne, tak v doprovodu nejnutnějšiho počtu rodinných zástupců. Po skončení tréninků v 18,30 hod. si děti rodiče převezmou v prostorách stadionu.Časté dotazy k omluvenkám – omluvenky, pokud možno před tréninkem posílejte na trenéra ing. Petra Vohralíka - MB: 603 318 713.

 Informace pro všechny děti a rodiče z Fotbalové školičky FC HK

OBNOVENÍ ČINNOSTI FOTBALOVÉ ŠKOLIČKY FC HRADEC KRÁLOVÉ

Od 23.4.2021 jsme opětovně obnovili tréninky školičky na malšovickém stadionu, a to pro Lvíčata v pondělí, středu a pátek a pro Rarášky v úterý a čtvrtek, vždy od 17,00 hod. Zároveň od 3.5.2021 pořádáme na malšovickém stadionu v tréninkové dny nábory na doplnění obou skupin, a to vždy od 16,30 hod. Více informací k náboru najdete v části "Nábor dětí". Upoutávka na nábory bude zveřejněna v Radnici i zaslána do hradeckých MŠ.

DVĚ VÝZNAMNÉ UDÁLOSTI PRO FC HRADEC KRÁLOVÉ

1/ Výkonný výbor FAČR odsouhlasil záměr rozšířit počet Regionálních fotbalových akademií z osmi na devět. A právě ta devátá Regionální akademie bude zřízena v Hradci Králové. Znamená to, že bychom měli v září ukončit pětiletý přípravný proces, který bude mít opravdu velký přínos pro výchovu mladých fotbalistů v celém kraji. Jedná se o velké ocenění dosavadní dlouholeté práce s mládeží v klubu FC HK. Vedle klubové akademie FC HK, určené pro ročníky U7-U19, bude fungování té Regionální, která je zaměřena speciálně pro ročníky U14 a U15, znamenat, že budeme moci pro hráče zabezpečit vyšší počet trenérů, fyzioterapeutů, psychologů, lepší kapacitu lékařských služeb i stravovací režim. Půjde o výrazné zprofesionalizování práce při výchově mladých fotbalistů, které je v dnešní době pro jejich vývoj nevyhnutelné a kterého budou moci v budoucnu využít i současní absolventi Fotbalové školičky.

2/ Na „Malšovickém stadionu“ došlo k podpisu smlouvy mezi Statutárním městem Hradec Králové a firmami Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont o výstavbě nové multifunkční arény. Stavební práce budou započaty na podzim letošního roku a ukončena během roku 2023. Vítěz tendru za 568 milionu korun začne přípravné práce a zřejmě na podzim zahájí i samotnou stavbu, která by měla být dokončena do 24 měsíců. Kapacita nového stadionu bude 8000 diváků s možností navýšení na 9300 míst a bude splňovat kategorii UEFA 4 pro mezinárodní utkání.

CO NÁS BUDE ČEKAT, AŽ NÁS KORAVIRUS OPĚT PUSTÍ K TRÉNOVÁNÍ?

Věřím, že se co nejdříve budeme moci vrátit do tělocvičen a pomalu začít dohánět vznikly tréninkový výpadek.

TRÉNINKY: budeme se řídit pravidly stanoveným pro danou situaci, při snaze co nejlépe řešit případnou účast rodičů u nejmladších ročníků na našich trénincích. I nadále platí, že případnou neúčast na trénincích, v dělení na nemoc a ostatní, mi hlaste na MB (603318713) nebo mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

SOUTĚŽ O POHÁRY A CENY: i přes vzniklou situaci budeme i letos v obou skupinách soutěžit o poháry a věcné ceny. Bodovat se bude docházka, omluvená nemoc, chování a aktivita i šikovnosti na trénincích, účasti na turnajích a počet vstřelených branek při nich

POLOLETNÍ PŘÍSPĚVKY: vzhledem k tomu, že jsme v tomto pololetí mohli z plánovaných 5 měsíců odtrénovat pouze 1,5 měsíce, zohledníme úhradu pololetních příspěvků za září – leden, u těch co uhradili celý příspěvek, při výši platby v tomto pololetí, tzn. že iž mají příspěvky za toto pololetí uhrazené. Příspěvky budou platii pouze nově příchozí hráči,     

NÁBORY NOVÝCH HRÁČŮ: věříme, že se Vám ve školičce líbí a že budete všichni po znovuotevření pokračovat. Pro doplnění družstev Lvíčat i Rarášků uspořádáme v květnu a červnu doplňkový nábor pro ročníky 2015 – 2017,( popř i pro r. 2018, starší 3 let)

Zájemci o fotbal narozeni v roce 2014 a 2013 se mohou hlásit na FC HK u šéftrenéra Mirzi Rahimiče:                      (Šéftrenér základny přípravek Fotbalové akademie FC Hradec Králové, Mirza Rahimič, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 601 388 715).   

STARŠÍ INFORMACE:

Úvodní informace pro hráče Fotbalové školičky FC HK:

Ročník 2014, odcházející do přípravky U-7 Fotbalové akademie FC HK.

Týká se těchto 16 hráčů FŠ: Burda Štěpán, Doležal Jan, Dujsík Marek, Dvořák Patrik, Kašperek Matyáš, Hubal Matouš, Mařas Samuel, Meliš Jakub, Pištora František, Středa Ondřej, Svoboda Jan, Šebestík Martin, Švec Damián, Zdráhal Matyáš, Zeman Matěj a Zvolánek Adam. Následně budou zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2014.  

Zařazení dětí v rámci 13. ročníku Fotbalové školičky FC HK:

Lvíčata – ročník 2015, (25 hráčů): Bystrzycki Matěj, Daněk Damián, Dušek Filip, Hanousek Jiří, Hanousek Matěj, Horáková Josefina, Karanský Nicolas, Karel Dominik, Kosina Ondřej, Kulhánek Petr, Lán Dominik, Masopust Radim, Novák Vojtěch, Pacák Jakub, Poláček Jakub, Sál Filip, Skořepa Tadeáš, Sotiri Kevin, Stejner Martin, Střítecký František, Šipoš Adam, Tomášek Filip, Tomášek František, Věchet Lukáš a Zvolánek Štěpán. Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2015. První trénink proběhne na malšovickém stadionu v pátek 4.9.2020 od 16,30 hod. 

Na konci září bude na základě dosavadní výkonnosti a předpokladů posouzeno, zda hráč bude pokračovat u Lvíčat anebo se ještě na nějaký čas vrátí k Raráškům.

Rarášci – ročník 2015 – 2017, (17 hráčů) - první trénink proběhne na malšovickém stadionu ve čtvrtek 3.9.2020 od 16,30 hod.:

Ročník 2015 – Šťastný Šimon. Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2015, které nebude možno pro začátek dát ihned mezi Lvíčata.

Ročník 2016 – Čapek Christián, Čapek Richard, Karvai Jakub, Kučera Václav, Kudrna Tomáš, Malý Matyáš, Malý Patrik, Máslo Kryštof, Novotný Matyáš, Skoták Vojtěch, Soukup Adam, Stoklasa Michal, Špidlen Adam, Tichý Filip. Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2016.

Ročník 2017 – Klapka Ondřej, Kudráň Alexander, Dále budou následně zařazení i další nově příchozí hráči ročníku 2017.

Výsledky bodovací soutěže "O nejlepšího hráče FŠ ročníků 2014, 2015 a 2016 za sezónu 2019/2020"

V bodovací soutěži se u každého hráče hodnotí docházka na tréninky a utkání, vč. omluvené absence z důvodu nemoci, počet vstřelených branek při turnajích a zejména chování na trénincích, přístup hráčů k jednotlivým cvičením i jejich individuální dovednosti.

Bohužel u některých dětí negativně stále ovlivňují % docházky, a tím i celkové body dětí, rodiče, pro které je problém zavolat anebo poslat SMS trenérům a nahlásit jim tak začátek nemoci.

V první části je hodnoceno období září - leden, ve druhé období únor - červen. U jednotlivých hráčů je uvedena hodnota získaných bodů a v závorce % tréninkové účasti v 1. a 2. pololetí. Do bodovací soutěže jsou zařazení hráči, kteří trénují ve Fotbalové školičce dva měsíce a více. Vzhledem k tomu, že se celkové výsledky za obě pololetí průměrují, není nikdy nic rozhodnuto a celkové pořadí může na konci sezóny vypadat úplně jinak než v pololetí. Záleží jen na docházce a zejména na celkovém přístupu hráčů k akcím školičky. Šanci tak mají i noví hráči, kteří do školičky nastoupí např. v průběhu 2.pololetí.  

Na závěrečném hodnocení v červnu na ZŠ M. Horákové obdrží u ročníků 2014 a 2015 za své výkony prvních 5 hráčů pohár a osm nejlepších hráčů věcné ceny. U hráčů ročníku 2016 dostanou věcnou cenu prvních tři hráči.  

Stav bodování, který byl po prvním pololetí, tj. za 9/2019 - 1/2020 naleznete níže.

Lvíčata - Ročník 2014 - výsledky za září 2019 - červen 2020:

1. Zdráhal Matyáš  – 91,01 (94,34/92,00),  2. Mařas Samuel – 89,97 (79,25/96,00), 3. Zeman Matěj – 84,52 (97,17/86,00),  4. Dvořák Patrik – 79,49 (85,85/90,00),  5. Zvolánek Adam – 74,03 (93,18/94,00), 6. Kašperek Matyáš – 67,02 (83,02/92,00), 7. Svoboda Jan – 65,91 (80,19/90,00), 8. Burda Štěpán – 64,44 (58,49/72,00), 9. Šebestík Martin – 62,11(82,65/88,00), 10. Středa Ondřej – 53,31 (57,55/84,00), 11. Meliš Jakub – 43,68 (62,26/52,00), 12. Dujsík Marek – 40,13 (60,38/60,00) 

Nehodnocen: Hubal Matouš z důvodu krátkého času v FŠ, Švec Damián (r.2014 – Rarášci)  

Rarášci - Ročník 2015 - výsledky za září 2019 – červen 2020:        

1. Zvolánek Štěpán – 137,05 (97,30/100), 2. Daněk Damián – 106,45 (87,81/100), 3. Lán Dominik – 96,23 (95,95/100), 4. Káranský Nicolas – 90,55 (91,89/100), 5. Dušek Filip – 90,08 (94,59/100), 6. Věchet Lukáš – 89,05 (79,73/100) 7. Kulhánek Petr – 85,57 (96,49/100), 8. Skořepa Tadeáš – 82,78 (90,32/93,33), 9. Karel Dominik – 76,19 (82,43/93,33), 10. Bystrzycki Matěj – 66,02 (82,43/90,00), 11. Šipoš Adam – 53,49,(79,55/86,68), 12. Sál Filip – 52,65 (79,73/86,67), 13. Poláček Jakub – 48,07 (0/69,23), 14.Tomášek Filip – 45,59 (89,71/60,00), 15. Masopust Radim – 45,50 (78,38/73,33), 16. Pacák Jakub – 43,70 (82,43/73,33), 17. Střítecký František – 41,78 (71,62/66,67), 18. Hanousek Jiří – 24,18 (60,81/56,67) 

Nehodnocen: Tomášek František, Sotiri Kevin, Šťastný Šimon – z důvodu přerušení docházky

Rarášci - Ročník 2016 - výsledky za září 2019 – červen 2020:        

1. Kudrna Tomáš – 55,79 (97,30/93,33), 2. Kučera Václav – 39,02 (66,22/70,00), 3. Špidlen Adam – 34,21 (59,46/93,33), 4. Máslo Kryštof – 24,46 (0/73,33) 

MEMORIÁL MILADY HORÁKOVÉ, 16.ročník – HÁJEČEK, sobota 13.6.2020 od 14,00 hod. 

Protože kluci a holky, díky nucené přestávce, přišli o všechny venkovní turnaje, rozhodli jsme se, že jim uspořádáme alespoň náš tradiční „Memoriál“ spojený s buchtobraním.

Jedná se o dlouhodobou akci, kterou pořádáme s vedením patronátní ZŠ M. Horákové a FC HK k výročí vykonstruované popravy Dr. Milady Horákové komunistickým režimem. Akci organizujeme jako dva souběžně probíhající turnaje obou věkových skupin FŠ.

Tato akce je tradičně spjata s tzv. „BUCHTOBRANÍM“, kdy během turnaje mají jeho účastníci k dispozici a ke konzumaci ukázky kulinářského umění našich maminek, babiček, možná i tatínků, jak ze sladké, tak i ze slané kuchyně. A jak dokazuje fotodokumentace z uplynulých ročníků je si na čem pochutnat. Proto věříme, že nás rodiče ani letos nezklamou a budeme si mít na čem pochutnat. Podrobněji k akci na schůzce rodičů s trenéry.

Předpokládaný časový harmonogram Memoriálu:

13,30 - 13,45 hod.      příchod na Háječek, odevzdání připravených dobrot pro hráče a ostatní účastníky (sladké a slané pečivo, ovoce apod.)

13,45 - 14,00 hod.      rozdělení hráčů do družstev a jejich přestrojení do dresů

14,15 - 16,30 hod.      turnaje obou skupin s občerstvením a focením 

16,45 - 17,00 hod.      dojedení přinesených dobrot a předpokládané ukončení akce

Jako každoročně prosíme rodiče, aby, v případě, že se rozhodnou nám přinést něco dobrého na zub, aby tak učinili v přiměřeném počtu, neboť i letos platí zásada, že co si na Háječek doneseme, to bychom tam také měli zkonzumovat. 

VEDLE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK SLEDUJTE I FACEBOOK FŠ, KTERÝ LZE PUSTIT I Z WEBOVÉ STRÁNKY FŠ. PRÁVĚ TAM JSME VÁM DÁVALI JEDNODUCHÁ VIDEA S FOTBALOVÝMI CVIČENÍMI, KTERÁ BY VÁM MĚLA BÝT VZOREM.

Ahoj kluci a holky, i když jsme v současné době museli dočasně přerušit tréninky ve Fotbalové školičce FC HK, neznamená to, že zapomenete na fotbalový míč a necháte ho odpočívat někde v koutě.

Vzpomeňte si na cvičení s míčem, která pravidelně děláme při našich trénincích, a sami si zkoušejte, jak už je zvládáte, abyste nás při dalším setkání příjemně překvapili.

Jedná se o různá cvičení „pata-špička“ se stojícím míčem, házení a chytání míče, jeho vedení se zastavováním pomocí špičky nohy i nejrůznější slalomy, které Vám mohou postavit rodiče.

Dále poproste rodiče, aby si s Vámi prohlédli instruktážní videa, která máte nahrána na horní liště našeho webu. Tam naleznete řadu cvičení dětí s rodiči, která si můžete společně zkoušet a naučit se tak řadu dovedností, které budete moci v budoucnu využít. Těšíme se, že až se opět uvidíme, překvapíte nás řadou nových dovedností, právě z těchto ukázek. 

ÚKOLY NA PRÁZNINY: 

Ve volných chvílích si procvičujte vše, co jste se již ve školičce naučili, hlavně práci s míčem a jeho vedení při nejrůznějších slalomech, abyste nás v září překvapili tím, co už umíte. Poproste rodiče, aby si s Vámi prohlédli instruktážní videa, která máte nahrána na našem webu. Tam naleznete řadu cvičení dětí s rodiči, která si můžete společně zkoušet a naučit se tak řadu dovedností, které budete moci v budoucnu využít.

INFORMACE K ÚDRŽBĚ ZAKOUPENÝCH DRESŮ FŠ OD FIRMY "JAKO":

Na přiloženém letáku od prodejce jsou následující rady: zakoupené dresy perte naruby na 40, nedávejte aviváž a nesušte v sušičce.  

Zájemci o dres FC HK narozeni v roce 2014 a starší mohou kontaktovat tyto trenéry FC HK:

Mirza Rahimič, šéftrenér základny přípravek FA FC HK (MB: 601 388 715, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a Petr Blažek, hlavní trenér U13 FA FC HK (MB: 721 475 556. mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)  

Nové informace k tričku JAKO se znakem a nápisem Fotbalové školičky:

Dodatečná úprava ceny u čisel - ve vazbě na první várku dresů nám byla dodatečně upřesněna cena za čisla na dresech a to následovně: jedno čislo (1-9) = 50 Kč a dvojčislo (10 a výše) = 100 Kč. 

Po jednání s firmou JAKO Vám přinášíme tyto nové informace: Cenová kalkulace: základní varianta: cena trička = 350 Kč ( po 30% slevě pro FŠ sníženo na 250 Kč) + znak FŠ 50 Kč + nápis Fotbalové školičky 50 Kč = celkem 350 Kč.

K základní variantě je možno přiobjednat dodělání čísla a nebo jména hráče za cenu 50 Kč/ks ( u dvojčísla např. 10 je cena 2x45 Kč = 100 Kč) a dokoupení trenýrek (nabízeno celkem ve 14 barvách za cenu 370 Kč/ks - pro FŠ sníženo na 250 Kč/ks).

Maximální cena kompletu s dvojčíslem, jménem a trenýrkami tak je po snížení pro FŠ FC 350+250+50+50+50 = 750 Kč. Pro lepší názornost jsme nechali udělat ve velikostech 116 a 128 trička s potiskem v 5 základních barvách a na ukázku si vypůjčili i další 4 barvy triček a 5 barevných vzorů trenýrek. Tričko a trenýrky lze objednávat ve velikostech 116 - 5XL. Výše uvedená cenová kalkulace platí pro velikosti 116-164. Cena trička pro dospělé je o 50 Kč vyšší.

Objednávky u Lvíčat zapisuje trenér Mudruňka a u Rarášků ing. Vohralík. Při objednání nutno platit přesnou částku. Vybrané ustrojení ve Vámi zvolené kombinaci si objednávejte vždy před tréninkem.   

Informace o Fotbalové školičce naleznete i na našem Facebooku, na který se přepnete i z naší hlavní stránky (f).  

 

Fotbalový areál Háječek

 

                  Z okruhu II za Baumaxem doleva na Nové Město. 

               Druhá malá ulička doleva, ulice Manželů Zemánkových.

 

 

 

 

 

 

  

Rozpis tréninků

  

V listopadu až v dubnu trénujeme na ZŠ M.Horákové a tréninky začínají od 16,00 hod. V ostatních měsících, s výjimnkou prázdnin, jsme v Malšovicích "Pod lízátky", kde tréninky začínají vždy od 17,00 hod.

DenHodinaDružstvoZodpovědný trenér
Pondělí
tělocvična, hřiště 

17:00-18:30

16:00-17:30

LVÍČATA

ročník 2015   

Bouz, Mudruňka, Zavázal     
Úterý
tělocvična, hřiště 

17:00-18:30

16:00-17:30

RARÁŠCI

ročník 2016/17  

Ing. Vohralík, ing. Kružík, Trejbal
Středa
tělocvična, hřiště

17:00-18:30

16:00-17:30

LVÍČATA

ročník 2015

Bouz, Mudruňka, Zavázal
Čtvrtek
tělocvična, hřiště

17:00-18:30

16:00-17:30

RARÁŠCI

ročník 2016/17 

Ing. Vohralík, ing. Kružík, Trejbal
Pátek
tělocvična, hřiště

17:00-18:30

16:00-17:30

LVÍČATA

ročník 2015

Bouz, Mudruňka, Zavázel

V období konec dubna - polovina říjnaí, kdy trénujeme venku platí, že v případě deštivého a chladného počasí, kdy nelze venku trénovat, Vám budeme informace o případném zrušení tréniniků dávat operativně do aktualit na web a nebo Vám je před tréninkem na základě Vašeho dotazu sdělí příslušný trenér družstva. 

V měsících říjen - duben, po přechodu do tělocvičen, se ve vazbě na naše tréninkové hodiny posouvá čas tréninků Fotbalové školičky na 16,00 - 17,30 hod.

Co si s sebou vzít na trénink: sportovní oblečení, alespoň 1/2 l pití, míč vel. 3 (nově příchozím bude dočasně zapůjčen), dobrou náladu a chuť do tréninku.

web7

Plán sezóny

Vždy od září začíná ve FOTBALOVÉ ŠKOLIČCE FC HRADEC KRÁLOVÉ při ZŠ Milady Horákové její další ročník.  

Zájmovým okruhem náboru činnosti Fotbalové školičky jsou zejména předškoláci, tj. žáčci dvou nejstarších předškolních ročníků mateřských školek, což jsou děti věku 3-6 let (podrobnějí v části "NÁBOR DĚTÍ".

Protože nábor provádíme průběžně během celého školního roku, můžete se za námi na Malšovický stadion nebo na sportoviště ZŠ M.Horákové příjít podívat kdykoliv.

Zatím co u mladší skupiny - RARÁŠCI (3 a 4 roky) pracujeme se všemi dětmi, ve starší skupině - LVÍČATA (5 a 6 let) můžeme provést u dětí částečný výběr, zejména ve vazbě na motorické a růstové předpoklady, přičemž limitujícími faktory jsou i trenérské nebo prostorové možnosti školičky. Obě skupiny Fotbalové školičky pracuji dle vlastní metodiky zpracované trenéry školičky.  

Pokud se týká tréninkové náplně, děti u RARÁŠKŮ se zaměřují zejména na rozvoj pohybových, rychlostních, obratnostních schopnosti a seznamují se s míčem a základními prvky jeho ovládání. Děti ve LVÍČATECH se již více orientují na rozvoj fotbalových dovednosti. Naší prioritou je zejména práce s míčem,  rozvoj obratnosti a koordinačních schopností. Obě skupiny pracují dle speciální metodiky, vypracované vedením Fotbalové školičky. 

Na základě hodnocení uplynulých sezón budeme pokračovat v pravidelných schůzkách s rodiči u obou skupin, s cílem i nadále zlepšovat naší vzájemnou komunikaci. 

K informacím o činnosti školičky budeme, vedle těchto webových stránek a facebooku využívat, stejně jako v předešlých letech, i informační kampaně v Hradeckém deníku, Hradečáku a v Radnici, i osobních návštěv přímo ve školských zařízeních.

Pro svoji sportovní činnost Fotbalová školička celoročně využívá, v rozsahu dohodnutém se školou, stávající sportovní areál a zařízení ZŠ Milady Horákové, zejména střední a velkou školní tělocvičnu. Dříve jsme využívali i hřiště s umělohmotným povrchem, ale nyní po dobu uzavření školního hřiště se Fotbalová školička v období konec dubna - polovina října dočasně přesunula pod lízatka na Malšovický stadion.   

V ročníku připravujeme pro naše hráče, vedle pravidelných tréninků, tyto víkendové akce: (podrobnější rozpis v článku "Sezóna").

  • pět halových turnajů pořádaných školičkou pro děti obou skupin školičky v tělocvičnách ZŠ M.Horákové (říjen, listopad, prosinec, leden a březen)  
  • pravidelná účast na halových turnajích minipřírpavek pořádaných OFS HK, FC Slávia HK a FK Vysoká nad Labem 
  • Metodický halový turnaj pro předpřípravky za účasti 9 družstev mini z okresu Hradec Králové v hale ZŠ Kukleny 
  • účast na venkovním turnaji mini pořádaným v dubnu - červnu OFS HK 
  • pořádání Memoriálu Milady Horákové pro děti z FŠ v areálu Háječek, spojeného s buchtobraním 
  • účast na Memoriálu Josefa Součka pořádaného OFS HK v areálu Háječek 

Rádi mezi sebou přivítáme všechny děti a jejich rodiče, kteří mají zájem navštívit naší školičku a zapojit se do sportovní přípravy nebo se jen podívat, jak probíhají jednotlivé cvičební hodiny.  

TĚŠÍME SE NA VÁS, NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE SE ZA NÁMI NA MILADU PODÍVAT A ZKUSIT SI CO DOVEDETE.

AE2P7611

 

 

 

Naši partneři

adidas
jako