Turnaj hradeckých mateřských škol má dalšího vítěze – MŠ Lužická – Severní – 9.6.2016

Ve čtvrtek 9.6.2016 se ve sportovním areálu FC HK uskutečnil již  6.ročník fotbalového turnaje hradeckých mateřských škol, kterého se letos zúčastnilo 12 mužstev.

Novinkou bylo, vzhledem k vyššímu příspěvku od města Hradec Králové, zakoupení pěkného putovního poháru a splnění dětského přání, aby si každý hráč, bez vazby na konečné umístění, odnesl s sebou medaili. 

DSC 0283

Družstva byla rozdělena do 3 základních a následně 4 finálových skupin. A protože každý přijel na Háječek vyhrát, byly k vidění pěkné fotbalové momenty i boj o každý metr hrací plochy.

Nad turnajem převzalo opět záštitu město Hradec Králové a tak se na hrající děti přišli podívat primátor města MUDr. Zdeněk Fink i městští zastupitelé Mgr. Václav Víška, Ladislav Škorpil a Mgr. Vladimír Springer, kteří zároveň zastupovali i královéhradecký fotbalový klub.

DSC 0199

Vedle nich jsme zde mohli vidět v roli trenérů družstev nebo rodičů sledujících svoje ratolesti i další významné osobnosti, jako bývalé ligové fotbalisty (Petr Pokorný nebo Michal Lesák) či hlasatelskou legendu Bohouše Lemfelda nebo duši novohradecké kopané Vaška Vašatu.

Po odehrání základních skupin se jako největší favorit ukazovalo družstvo z MŠ M. Horákové, ale jemu i ostatním mužstvům „vytřelo zrak“ nenápadně hrající družstvo z MŠ Lužická – Severní, které pod taktovkou trenéra Bohouše Lemfelda dokráčeno k nečekanému, ale k naprosto zaslouženému vítězství.  

DSC 0345

Je opět potěšitelné, že mezi hráči, kteří na sebe svými výkony upozornili, byly hlavně absolventi Fotbalové školičky FC HK. Celkové pořadí 6. ročníku turnaje hradeckých mateřských škol

 1. MŠ Lužická – Severní
 2. MŠ Milady Horákové
 3. MŠ Čtyřlístek – Kotěrova
 4. MŠ Štefcova
 5. MŠ Klíček – Urxova
 6. MŠ Slatina
 7. MŠ Na Biřičce
 8. MŠ Podzámči
 9. MŠ Čtyřlistek – Švendova
 10. MŠ Kamarád – Hrubínova
 11. MŠ Sluníčko – Štefánikova
 12. MŠ Kamarád  Veverkova

DSC 0294

Naši partneři

adidas
jako