Na halovém turnaji OFS HK ve Vysoké nad Labem „Školička“ určitě nezklamala

Po roce uspořádal v hale ve Vysoké OFS HK další halový turnaj pro začínající fotbalisty, kterého se letos zúčastnilo 14 družstev.

Jednalo se o hráče narozené po 1. 1. 2010 (děvčata o rok starší). Vzhledem ke značnému zájmu klubů byl i letos turnaj rozdělen na 3 samostatné části. Družstva Fotbalové školičky byla tvořena převážné hráči ročníku 2011 a byla zařazena do 1. a 3. turnaje.
Výhodou tohoto turnaje je vhodná hala, která umožňuje hrát bez autů a tak jediným přerušením plynulosti hry je rozehrávka od branek.

První skupina:
Do této skupiny bylo zařazeno 5 družstev. Vedle školičky se jednalo o dvě družstva Sokola Stěžery, FK Vysoká nad Labem a FC Hradec Králové, za který nastoupili naši dřívější absolventi.

Za FŠ FC HK nastoupili:
Kareš Jiří, Kočí Kryštof, Komárková Lucie (r. 2010), Kroulík Oliver (r. 2010), Kučera Sebastián, Mach Matyáš, Řehůřek Albert (r. 2012), Svoboda Filip (r. 2010) a Vítek David.

foto z 1.skuipiny

Výsledky našich utkání:
FŠ FC HK – FK Vysoká n/Labem          2 – 0 (branky: Vítek 2)
FŠ FC HK – So Stěžery B                       2 – 1 (branky: Vítek, Kroulík)
FŠ FC HK – So Stěžery A                       1 – 3 (branka: Kareš)
FŠ FC HK – FC HK                                   1 – 4 (branka: Mach)

Do turnaje jsme vstoupili překvapivě dobře a zasloužené přehráli „domácí“ Vysokou. Vítězství nám dodalo odvahy a i v utkání se Stěžerami B jsme byli lepším družstvem. Sice jsme dlouho „nešťastně“ prohrávali, ale výborným závěrem jsme strhli vítězství na svoji stranu. Vyhrát jsme chtěli i v dalším utkání se Stěžerami A, ale hnáni vítěznou vlnou jsme zapomněli bránit a fyzicky větší soupeř nás z protiútoků 3x trestal. S turnajem jsme se rozloučili výborným výkonem proti FC HK, kdy jsme naše bývalé svěřence donutili více zabrat a jako jediný jsme jim vstřelili branku.

Třetí skupina:
V polední skupině hrála 4 družstva. Vedle školičky to byla Jiskra Prasek, Sokol Lhota pod Libčany a Sokol Malšova Lhota.

Za FŠ FC HK nastoupili:
Horák Jáchym, Kvasnička Filip, Miňovský David, Němeček Adam, Pirner Lukáš, Říčař Viktor, Teichnam Adam, Vaníček Prokop a Zadrobílek Šimon.

foto z 3.skupiny

Výsledky našich utkání:
FŠ FC HK – Jiskra Prasek                        1 – 4 (branka: Kvasnička)
FŠ FC HK – So Lhota p./Libčany          4 – 2 (branky: Kvasnička 3, Zadrobílek)
FŠ FC HK – So Malšova Lhota              5 – 1 (branky: Kvasnička 2, Zadrobílek 2, Němeček)

Naší druhé skupině nevyšel vstupu do turnaje, kdy proti nám nastoupili velcí hráči a hráčky Praseku. Před Jejich vysokými a urostlým postavami jsme měli zbytečně velký respekt a po ustrašeném výkonu jsme úvodní utkání zaslouženě prohráli. Do druhého a třetího zápasu nastoupila jiná školička. Kluci si dodali odvahy, snažili se více hrát s míčem, a když se k tomu přidal důraz a střelecká forma Filipa Kvasničky, kterému úspěšně pomáhal Šimon Zadrobílek, o vítězi nebylo pochyb.

Závěr:
Jak již jsme uvedli, výkon všech našich hráčů byl pro nás opět příjemným překvapením. Snažili se, tak jako v trénincích co nejvíce hrát s míčem a až na utkání s Praskem se nezalekli urostlejších hráčů soupeřů. Celkově jsme soupeřům nastříleli 16 branek a obdrželi branek 15.
Turnaj byl výbornou přípravou na náš „vrchol“ halové sezony, tj. Metodický turnaj mini-přípravek, který pořádáme 25. 3. 2017 v hale ZŠ Kukleny.
Poděkovat musíme i našim rodičům za podporu, vytrvalé povzbuzování a mezizápasový servis.

foto na konec textu

Naši partneři

adidas
jako