Turnaj hradeckých mateřských škol letos suverénně ovládla MŠ Milady Horákové

Ve čtvrtek 8. 6.2017 se ve sportovním areálu FC HK uskutečnil za ideálního fotbalového počasí již 7.ročník fotbalového turnaje hradeckých mateřských škol, kterého se letos zúčastnilo 12 mužstev.

Opět jsme navázali na loňskou, všemi chválenou změnu, a tak vedle pohárů a míče pro každý tým čekala na všechny hráče čekala i zlatá medaile. 

Družstva byla rozdělena do 3 základních a následně 4 finálových skupin. A protože každý přijel na Háječek vyhrát, byly k vidění pěkné fotbalové momenty i boj o každý metr hrací plochy.

Nad turnajem převzalo opět záštitu město Hradec Králové a ZPMVČR. Jako každoročně se na hrající děti přišel podívat primátor města MUDr. Zdeněk Fink. Bohužel byl jediným zástupcem města, který si na sportující děti letos vyšetřil čas.  

DSC 0742

Za to jsme na Háječku mohli potkat celou řadu fandících rodičů i výprav z jednotlivých mateřských škol. Vzácnou návštěvou byl brankář hradeckého fotbalového klubu Radim Ottmar, který přišel povzbudit svého syna a pomoci MŠ Sluníčko v bojích o putovní pohár.

Po odehrání základních skupin se jako největší favorité ukazovala družstva z MŠ M. Horákové a obě družstva MŠ Štefcova, která nebývale suverénním způsobem vyhrála svoje skupiny.

I když všichni očekávali vyrovnaný souboj o prvenství, reprezentanti z MŠ M. Horákové pokračovali ve své spanilé jízdě, a i zde doslova rozstříleli oba své soupeře. Po zásluze vybojovali podruhé v historii turnaje putovní pohár. 

DSC 0778

I letos mezi děti zavítal fotbalový maskot VOTROK, který si s hráči povídal, fotil se s nimi a radil jim, jak nejlépe vyzrát na dalšího soupeře.

Je opět potěšitelné, že mezi hráči, kteří na sebe svými výkony upozornili, byli opět hlavně absolventi Fotbalové školičky FC HK, kteří táhli nejenom všechny tři finality, ale i ostatní mužstva.

Poděkování patří zejména trenérům FC Hradec Králové a Fotbalové školičky za opětovný bezproblémový chod celého turnaje. Poděkování ze strany vedení jednotlivých mateřských škol, tak bylo tou nejlepší pozvánkou pro následný 8. ročník.  

Celkové pořadí 7. ročníku turnaje hradeckých mateřských škol

 1. MŠ Milady Horákové
 2. MŠ Štefcova - Větrník
 3. MŠ Štefcova - Hvězdička
 4. MŠ Věkoše
 5. MŠ Čtyřlistek – Švendova
 6. MŠ Sluníčko – Štefánikova
 7. MŠ Na Biřičce
 8. MŠ Klíček – Urxova
 9. MŠ Podzámči
 10. MŠ Kamarád Veverkova
 11. MŠ Lužická – Severní
 12. MŠ Kamarád – Hrubínova

DSC 0671

Naši partneři

adidas
jako