TURNAJ HRADECKÝCH MŠ

Letošní turnaj hradeckých mateřských škol přinesl třetí celkové vítězství MŠ Klíček Urxova – 7.6.2018

Ve čtvrtek 7. 6.2018 se ve sportovním areálu FC HK uskutečnil za krásného počasí již 8. ročník fotbalového turnaje hradeckých mateřských škol, do kterého se letos přihlásilo 9 mužstev. Bohužel družstvo MŠ Věkoše nám těsně před turnajem, z důvodu velké nemocnosti vybraných dětí, svojí účast zrušilo.
Opět jsme navázali na loňskou, všemi chválenou změnu, a tak vedle pohárů, diplomů, sladkostí a věcných cen od firmy JAKO čekala na každého z hráčů medaile.
V turnaji, který zahájil náměstek primátora pan Milan Jaroš, byla družstva rozdělena do 3 základních a následně 3 finálových skupin. A protože každý přijel na Háječek vyhrát, byly k vidění pěkné fotbalové momenty i boj o každý metr hrací plochy.

DSC 0696
Nad turnajem, který organizuje Fotbalová školička FC HK ve spolupráci s FC HK, převzalo opět záštitu město Hradec Králové a ZPMVČR.
Po odehrání základních skupin se jako největší favorité ukazovala družstva loňského vítěze MŠ M. Horákové a družstvo MŠ Kliček Urxova. Jejich vzájemný souboj, kde proti sobě nastoupila řada kamarádu z Fotbalové školičky, byl ozdobou celého turnaje. Ve vyrovnané utkání nakonec byli šťastnější hráči z Klíčku, kteří zvítězili 2-1 a udělali tím důležitý krok získání třetího titulu.

I letos mezi děti zavítal fotbalový maskot VOTROK, který si s hráči povídal, fotil se s nimi a radil jim, jak nejlépe vyzrát na dalšího soupeře.
Opět bylo potěšitelné, že mezi hráči, kteří na sebe svými výkony upozornili, byly opět hlavně absolventi Fotbalové školičky FC HK, kteří táhli většinu mužstev.

Na malé sportovce se přišli podívat a následně i předat medaile a ceny za umístění místopředseda představenstva FC HK ing. Richard Jukl, trenérská ikona Ladislav Škorpil a sportovní ředitel klubu Pavel Krmaš.
Poděkování za celkovou organizaci turnaje patří ing. P. Vohralíkovi, Soně Suché, MIrzovi Rahimičovi a trenérům FŠ FC HK Jardovi Mudruňkovi, ing. Mirkovi Kružíkovi a Vláďovi Bouzovi. Celý turnaj výborně odřídili hráči U-15 Fotbalové akademie FC HK, za což i jim je nutno poděkovat.

20180607 114909

Závěrečný potlesk a spokojenost dětí i vedení jednotlivých mateřských škol, tak bylo tou nejlepší pozvánkou pro následný 9. ročník.