Na letošním „Turnaji pojišťovny Kooperativa“ nás opustilo střelecké štěstí - 2.4.2016

V sobotu 2.4.2016 uspořádala Fotbalová školička FC HK při ZŠ M. Horákové v hale ZŠ Kukleny již 6. ročník metodického halového turnaje pro nejmladší adepty fotbalu.

Dlouhodobým partnerem tohoto projektu je Kooperativa pojišťovna, a.s.

V kuklenské hale se početnému diváckému publiku představilo opět devět družstev s téměř 90 dětmi převážně ročníků 2009-2011.

Zvláštností tohoto turnaje, který je určen úplným fotbalovým začátečníkům, je zejména to, že se trenéři během hry pohybují volně po hřišti a radami se snaží usměrňovat činnost jednotlivých hráčů, neboť pro valnou většinu z nich se jedná o jejich první halový turnaj i o jejich první kontakt s takto velkou halou.

Do finálové skupiny se probojovala družstva Nového Hradce, Slávie HK a Malšovy Lhoty.

Obě družstva kluků z Fotbalové školičky se i přes věkový handicap na tomto turnaji neztratila. Bohužel se od nás odvrátilo střelecké štěstí a tak jsme místo branek mnohokráte zvonili na tyče soupeřových branek. Znamenalo to, že na nás tentokráte zbyla jen utkání v nejslabší skupině.

O vítězi turnaje nakonec při shodném bodovém zisku rozhodla jedna branka do sítě Malšovy Lhoty, která znamenala, to, že si zlaté medaile odnesli hráči Slávie HK a stříbrné hráči Nového Hradce. Bronz vybojovala Malšova Lhota.

Vzájemné utkání našich dvou družstev skončilo zaslouženou remízou 2-2, když předtím shodně porazili Chlumec n/C. 3-0. Obsadili jsme tak společně 7. místo

Ke zdařilému průběhu turnaje přispěla i velmi dobrá spolupráce mezi pořadateli a trenéry jednotlivých zúčastněných družstev při průběhu celého turnaje i řízení jednotlivých utkání.

Při závěrečném vyhlášení družstva obdržela diplomy, tašky plné sladkostí s různými drobnostmi a nejlepší kolektivy si odnesly poháry a medaile. Vyhodnoceni byli i dva nejlepší hráči z každého družstva, kteří si z turnaje odnesli věcné ceny.