Fotbalová školička všechny příjemně překvapila - 30.3.2014

Fotbalová školička FC HK při ZŠ M. Horákové uspořádala poslední březnový víkend v hale ZŠ Kukleny již 4. ročník metodického halového turnaje pro nejmladší adepty fotbalu.

Dlouhodobým partnerem tohoto projektu je Kooperativa pojišťovna, a.s.

O rostoucí popularitě tohoto turnaje svědčí i to, že letos se početnému diváckému publiku představilo již devět družstev s více jak 80 dětmi ročníků 2007-2009 z hradeckého okresu a z Holic.

Zvláštností tohoto turnaje, který je určen úplným fotbalovým začátečníkům, je zejména to, že se trenéři během hry pohybují volně po hřišti a radami se snaží usměrňovat činnost jednotlivých hráčů, neboť pro valnou většinu z nich se jedná o jejich první halový turnaj i o jejich první kontakt s takto velkou halou.  

Pořadatelé vyzkoušeli nový herní systém, při kterém byla družstva nejprve rozdělena do tří základních skupin. Po jejich odehrání byly sestaveny nové tři skupiny, kam se již jednotlivá družstva kvalifikovala na základě své současné výkonnosti. Proto zejména druhá část turnaje byla charakterizována velkou vyrovnaností. Pocit vítězného utkání si tak zažili všichni účastníci nedělního turnaje.  

Ve finálové skupině se střetl favorit turnaje FC Hradec a obě družstva Fotbalové školičky, která svými výkony příjemně překvapila již v základních skupinách. Ani ve finále to s nimi favorit neměl jednoduché a je možno říci, že lze jeho celkové vítězství označit spíše za šťastné než za zasloužené.

Ve skupině, v které se hrálo o celkové 4.-6.místo, se nejlépe dařilo Malšovicím, před Roudnicí a Černilovem A.

Nejvyrovnanější byla třetí skupina, kde každý z účastníků, kterými byli Stěžery, Černilov B a Holice, zaznamenal po jednom jednobrankovém vítězství. Družstva tak shodně obsadila 7.místo.

Při závěrečném vyhlášení družstva obdržela diplomy a tašky s drobnostmi a nejlepší kolektivy si odnesly poháry a medaile. Vyhodnoceni byli i dva nejlepší hráči z každého družstva, kteří si z turnaje odnesli věcné ceny.  

foto1Sestavy družstev Fotbalové školičky:

Červeno-bílé družstvo:

 Coufal Stanislav, Fejgl Matěj, Melša Vojtěch, Moucha Jan, Peterko Tymon, Fejglová Barbora

 Žluto-černé družstvo:

 Kubeš Štěpán, Špidlen Michal, Thiele Antonín, Zadrobílek Jan, Pospíchal David, Starec Michal, Polák Vojtěch, Denygrová Anastázie

V brance obou družstev nám velmi dobře chytal Oliver Svoboda z FC HK (r. 2007).

Výsledky družstev Fotbalové školičky – základní skupiny:

Červeno-bílé družstvo:

 Sokol Malšovice 2-0, FK Černilov B          4-0.

Naši hráči ve svém prvním utkání přehráli favorizovaný celek Malšovic a po vítězství 2-0 udělali řádný krok ke svému postupu do finálové skupiny, neboť ve druhém utkání je čekali stejně staré děti z FK Černilov B. Tento zápas vyzněl jasně pro naše kluky, kteří po výhře 4-0 postoupili do bojů o poháry a medaile.

Žluto-černé družstvo:

 FK Černilov A 3-0, Sokol Stěžery               4-0

Bylo potěšitelné, že kluci, kteří za nás hráli v druhé skupině, za svými úspěšnými kolegy v ničem nezaostali. I oni ve svém úvodním utkání porazili favorita skupiny, kterým bylo A družstvo Černilova (3-0), následně rozstříleli stejně staré hráče ze Stěžer 4-0 a postoupili do finálové skupiny.

 Z třetí skupiny postoupil největší favorit turnaje, kterým byli hráči r. 2007 FC HK.

Výsledky družstev Fotbalové školičky – finálová skupina:

FŠ žluto-černá – FC HK                                  0-1

Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější favorité z FC HK, kteří dokázali jednu svojí příležitost proměnit, zatím co nám se nepodařilo těsně před koncem utkání trefit prázdnou branku.

FŠ červeno-bílá – FC HK                                               1-1

Jednalo se o nejhezčí a nejnapínavější utkání celého turnaje. Hráčům školičky se v průběhu zápasu nejprve podařilo vyrovnat jednobrankové vedení FC a samotném závěru sahali po celkovém vítězství, kdy zejména při trestných kopech stáli při brance FC všichni svatí.

FŠ žluto-černá – FŠ červeno-bílá                              1-1

Poslední utkání turnaje mělo dát odpověď na otázku, zda bude vítězem 4.ročníku Turnaje pojišťovny Kooperativa favorizovaný celek FC HK, nebo překvapení turnaje v podobě mladých hráčů Fotbalové školičky FC HK. Červeno-bílé družstvo se brzo ujalo vedení. Dlouho se z něho ale neradovalo. I když se následně hráči červeno-bílého družstva snažili vstřelit vítěznou branku, která by jim zaručila celkové vítězství v turnaji, jejich kamarádi ve žluto-černém jim to nedovolili. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.

Celkové pořadí 4.r očníku Turnaje pojišťovny Kooperativa:

1/ FC Hradec Králové

2/ FŠ FC HK – červeno-bílé družstvo

3/ FC FC HK – žluto-černé družstvo

4/ Sokol Malšovice

5/ Sokol Roudnice

6/ FK Černilov A

7/ FK Černilov B, SK Holice a Sokol Stěžery

foto2

Naši partneři

adidas
jako